Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
21 Niedziela Zwykła
1.Dobiegają końca wakacje i powoli zbliża się nowy rok szkolny. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
 
2. We wtorek, 23 sierpnia przeżywać będziemy wspomnienie bł. Ks. Władysława Findysza. W czasie drugiej wojny światowej zajmował się organizowaniem pomocy materialnej dla biednych oraz wspierał osoby na robotach przymusowych w Niemczech. W roku 1944 został przymusowo wysiedlony ze Żmigrodu. Po powrocie w styczniu 1945 roku, rozpoczął organizowanie pomocy charytatywnej i pomocy do odbudowy miasteczka. Jego działalność uchroniła wiele rodzin łemkowskich przed wysiedleniem w czasie Akcji "Wisła". Po wojnie był inwigilowany przez UB, był więźniem Zamku w Rzeszowie i prześladowany przez władze komunistyczne.
W okresie po II Soborze watykańskim rozpoczął intensywną działalność duszpasterską. W roku 1963 został za to aresztowany i skazany w pokazowym procesie na 2 i pół roku więzienia. Skrajnie wyczerpany zmarł w 1964 roku, uznany przez wiernych za pierwszego męczennika komunistycznych władz w Polsce.
 
3. W piątek 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny, tak jak na tablicy przed głównym wejściem do Bazyliki. Zarządzeniem Episkopatu Polski, po każdej Mszy św. dokonamyodnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu.
 
4. W przyszłą Niedzielę w Rzeszowskiej Katedrze odbędą się Dożynki Diecezjalne. Program dożynkowy rozpocznie się przed Katedrą o godz. 11.00., o godz. 12.00 Msza św. Dziękczynna za tegoroczne zbiory pod przew. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do udziału w uroczystościach dożynkowych.


5. Duszpasterstwo Młodzieży naszego zakonu organizuje rekolekcje dla studentów dniach od 1 do 11 września br. w naszym klasztorze w Zakopanem. Koszt całości z wyżywieniem 350 zł.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem email: duszpasterstwo.bernardyni@gmail.com. lub w gablocie kościelnej. Zapraszamy.
 
6. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro wspomnienie NMP, Królowej
- w środę święto św. Bartłomieja, Apostoła
- w czwartek wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ
- w sobotę wspomnienie św. Moniki.
 
7. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Niedzielne Nieszpory o godz. 18.
 
8. Zapraszamy też do naszego sklepiku, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki religijne i dewocjonalia.
 
9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Zofia Wilk zam. przy ul. Grunwaldzkiej 17.  Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.