Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
21 Niedziela Zwykła
1. Z dniem dzisiejszym obowiązki proboszcza naszej parafii objął o. Wiktor Tokarski, kustosz sanktuarium i gwardian klasztoru. Uroczysta instalacja będzie miała miejsce podczas Mszy świętej o g. 12.00. Przy tej okazji przypominamy, że kancelaria parafialna będzie czynna – jak dotychczas – w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 18.00.

2. Decyzją Ojca Kustosza zawieszamy odprawianie Mszy świętych w języku łacińskim w I niedziele miesiąca o g. 12.00. Decyzja ta jest podyktowana wieloma głosami wiernych, którzy argumentowali, że trudno jest im się modlić podczas Eucharystii sprawowanej w niezrozumiałym dla nich języku, co przeszkadza w dobrym przeżyciu niedzieli. Jeśli pojawią się uzasadnione głosy, aby przywrócić Mszę łacińską, weźmiemy je pod uwagę i wyznaczymy inny dzień, aby zadośćuczynić oczekiwaniom tej grupy wiernych. Na pewno nie będzie to jednak Msza w niedziele.

3. Składamy podziękowania wszystkim, którzy modlą się i składają ofiary na organizację głównych uroczystości jubileuszowych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wydatki związane z przyjęciem gości, dekoracje oraz organizację techniczną Mszy świętej w „Ogrodach Bernardyńskich” (scena, oświetlenie, ławki i krzesła).

4. Zachęcamy do zabierania ulotek z programem głównych uroczystości jubileuszowych w naszym Sanktuarium, które odbędą się w dniach od 7 do 12 września. Szczegółowy program jest też dostępny na naszej stronie internetowej: www.bernardyni.rzeszow.pl

5. Już dzisiaj prosimy, aby pomyśleć o udekorowaniu naszych domów na czas wrześniowych obchodów jubileuszowych. Bardzo mile widziane będą wszelkie dekoracje z wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej, a także wywieszenie flag: maryjnej, papieskiej i polskiej.

6. Trwa akcja „Powrót do szkoły” prowadzona przez zespół „Caritas”. Do kosza przed ołtarzem św. Antoniego można składać przybory szkolne i inne rzeczy potrzebne dzieciom w nowym roku szkolnym. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

7. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza do uczestnictwa w VI Rzeszowskim Marszu na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się jutro. W programie: o g. 18.00 Msza św. w kościele Świętego Krzyża, a po niej przemarsz na Rynek. Zachęcamy o udziału w tym wydarzeniu.

8. W najbliższy wtorek od 15.00 do 18.00 wolontariusze naszej „Caritas” będą wydawali odzież (kurtki, spodnie i spódnice) dla dzieci i młodzieży w rodzin najuboższych naszej parafii.

9. Duszpasterstwo Rodzin ogłasza nabór na Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego na rok 2013/2015. Na Studium przyjmowane są osoby w wieku do 35 lat, cieszące się opinią dobrych katolików, mające co najmniej wykształcenie średnie (matura). Studium trwa 2 lata. Zachęcamy do udziału w Studium szczególnie nauczycieli, katechetów, pielęgniarki, lekarzy.  Studium przygotowuje do współpracy w zakresie duszpasterstwa rodzin na szczeblu parafialnym. Warunki przyjęcia: matura (ksero świadectwa maturalnego), opinia księdza proboszcza, trzy zdjęcia, życiorys własnoręcznie napisany. Zgłoszenia przyjmuje Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin w poniedziałki od 10.00 d0 13.00 i czwartki od 9.00 do 13.00 przy ul. Zamkowej 4. 

10. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; Msze święte w naszym kościele – jak w dzień powszedni
  • we wtorek – wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna;
  • we środę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • we czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
11. W kiosku klasztornym dostępne są nowe numery miesięcznika „Egzorcysta”, a także „Gość Niedzielny” i „Niedziela” z dodatkiem rzeszowskim.

12. Dzisiaj o 18.00 odprawimy niedzielne nieszpory, na które serdecznie zapraszamy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.