Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
21 Niedziela Zwykła
1.Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości  zaprasza do uczestnictwa w VI Rzeszowskim Marszu na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się we wtorek, 26 sierpnia. W programie: o godz. 18.00 Msza św. w kościele św. Krzyża, o godz. 19.00 Marsz ulicami: 3-go Maja i Kościuszki na Rynek. Zapraszamy do udziału.
 
2.We wtorek 26 sierpnia Uroczystość M.B. Częstochowskiej, w naszym Sanktuarium porządek świąteczny, Msze św. sprawowane będą o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30.
 
3. W środę i w czwartek od godz. 16 do 18, Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał artykuły szkolne i zmienne sportowe obuwie, dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin z terenu naszej parafii.

4. Serdecznie zapraszamy na  Dożynki Diecezjalne, które  odbędą się w niedzielę 31 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. O godz. 11.00. powitanie delegacji z wieńcami i specjalny program artystyczny, po nim o godz. 12.00. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza.
 
5. W związku z powodzią, która dotknęła wielu mieszkańców z południa Polski, Caritas Diecezji Rzeszowskiej udostępnia swoje konto, na które prosimy przekazywać ofiary na wsparcie dla poszkodowanych z dopiskiem: POWÓDŹ. Powodzian można również wspomóc wysyłając SMS z hasłem FALA numer konta oraz numer dla sms-a zamieszczone są w gablocie.
 
6. Ponawiamy zachętę do czytania prasy katolickiej, w której znajdziemy ciekawe artykuły z dziedziny wiary, Biblii, życia społecznego. Obowiązkiem moralnym każdego z nas, jest troska o rozwój duchowy i intelektualny także w zakresie religii i wiary.

7. W Liturgii Kościoła przeżywamy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ                                         
 - we wtorek Uroczystość NMP Częstochowskiej,                                                                                
- w środę wspomnienie św. Moniki,                                                                                                     
 - w czwartek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i dra Kościoła                                                      
 - w piątek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

8. Dzisiaj o godz. 18 Niedzielne Nieszpory, na które serdecznie zapraszamy.
Autor:AS / 2014-08-24
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.