Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 Niedziela Zwykła
1. Zapraszamy dziś na Dożynki Diecezjalne i Wojewódzkie. Początek przy Katedrze o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.
 
2. We wtorek, 1 września  76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Rozpoczynamy również nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. A. Towarnickiego o godz. 8.00. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 będą inaugurować nowy rok szkolny Mszą św. 9 września o godz. 9.00 w ramach Odpustu M.B. Rzeszowskiej. Podejmijmy wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z rodzicami, nauczycielami i katechetami oraz przez modlitwę.
 
3. Zapraszamy na Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze w dniach 5-6 września. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 19.00, zakończenie uroczystą Mszą św. w niedzielę o godz. 11.00.
 
4. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Studium trwa dwa lata (4 semestry), a zajęcia odbywają się w soboty raz w miesiącu. Także Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na rok szkolny 2015/2016.
 
5. Zachęcamy osoby, które ukończyły 50 rok życia lub aktywność zawodową, do zapisywania się naUniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej. Zgłoszenia są przyjmowane do 2 października 2015 r. (Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.instytut.diecezja.rzeszow.pl)
 
6. Przy ołtarzu św. Franciszka przez wakacje był wystawiony kosz na artykuły szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca składamy serdeczne: Bóg zapłać. Zespół Caritas będzie wydawał zebrane pomoce szkolne w poniedziałek 31 sierpnia w godz. 15.00-18.00 oraz we wtorek 1 września w godz. 16.00-18.00.
 
7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej: I czwartek, piątek i sobota m-ca. W piątek spowiedź dla dzieci od 16.00 i Msza św. o 16.30. W sobotę rano odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
8. W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywamy:
- we wtorek – wspomnienie św. Bronisławy, dziewicy
- w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła
 
9. W przyszłym tygodniu będziemy przeżywać Odpust ku czci M. B. Rzeszowskiej. Główna Msza św. w Uroczystość Pani Rzeszowa 12 września o godz. 18.00 przy ołtarzu polowym. Już dziś zapraszamy do licznego udziału. Plan szczegółowy wkrótce podamy na plakatach i stronie internetowej.
 
10. Wieczorem o godz. 18.00 śpiewane Nieszpory. Zapraszamy.
 
11. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić trójwymiarowe obrazki Matki Bożej Rzeszowskiej, dewocjonalia, książki katolickie oraz nowy Przewodnik po Sanktuariach Podkarpacia.

12. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Krystyna Stolarska-Sławek z ul. Kochanowskiego 31 oraz śp. Antoni Migut z ul. Sienkiewicza 1. Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2015-08-30
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.