Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 Niedziela Zwykła
1.Dobiegają końca wakacje i przed nami nowy rok szkolny, który chcemy rozpocząć z Bożym błogosławieństwem. Gorąco zapraszamy nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Budowlanych nr 1, w najbliższy czwartek 1 września na Mszę św. o godz. 8.00.
Natomiast uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla uczniów Szkół Podstawowych będzie miało miejsce w następny czwartek 8 września o godz. 9.00.
 
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać. Te artykuły szkolne nasz Caritas wydawać będzie 31.08. od 15.00 do 18.30.
 
3. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości  w poniedziałek, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 18.00.
 
4. We czwartek, 1 września 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Podejmijmy wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i szacunku do wartości narodowych, którymi są: Bóg, Honor i Ojczyzna.
 
5. W sobotę, 3 września br. w godz. 11.00-16.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbędą się warsztaty dziennikarskie pt. „Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia do 1 września br. przyjmuje Ks. Paweł Tomoń. Więcej informacji na ten temat oraz ogłoszeń o pielgrzymkach, zamieszczonych jest w gablocie kościelnej na zewnątrz.

6. W najbliższy piątek 2 września odbędzie się spotkanie dlakandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Spotkanie rozpocznie się po Mszy św. wieczornej w naszym Bernardyńskim Centrum. Jest jeszcze możliwość zapisania chętnych.

7. Już dzisiaj gorąco zapraszamy  na dorocznyOdpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Rozpoczęcie 7. września (środa)  o godz. 17.30. Nieszporami Maryjnymi, a zakończenie 12 września Sumą Odpustową na Ogrodach Bernardyńskich. Już dzisiaj informujemy, że od 7 do 12 września wieczorne Msze św. sprawowane będą o godz. 18 ( pół godziny wcześniej niż zwykle). Szczegółowy program Odpustu zamieszczony będzie w gablocie.

8. Informujemy, że w zakrystii jest już nowy terminarz Mszy św. na rok 2017.

9. Duszpasterstwo Młodzieży naszego zakonu organizuje w naszym klasztorze w Zakopanem rekolekcje dla studentów w dniach od 1 do 11 września. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablocie kościelnej.

10. W tym tygodniu przeżywamy dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czw., I piątek i I sobotę miesiąca (odwiedziny chorych w parafii), a w Liturgii Kościoła wspominamy:  
- jutro wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela                                        - w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Elżbieta – Anna Szteliga zam. przy ul. Bernardyńskiej 6, oraz Adam – Antoni Apriasz, zam. ul. Grunwaldzka 22.  Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.