Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 Niedziela Zwykła
1. Dobiegły końca wakacje i jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Módlmy się o dary Ducha Św. dla uczniów i nauczycieli, aby ich praca owocowała rozwojem duchowym i intelektualnym. 8 września o godz. 12 podczas Odpustu ku czci M. B. Rzeszowskiej odbędzie się pielgrzymka uczniów szkół podstawowych a 11 września również o godz. 12 pielgrzymka uczniów szkół ponadgimnazjalnych, na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego.

2. We wtorek 5 września o godz. 17 w naszym Centrum odbędzie się powakacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Jest to ważne spotkanie, bowiem przygotuje ono kandydatów do uroczystego przyjęcia z rąk księdza biskupa symboli wiary w dniu 11 września o godz. 18 podczas naszego Odpustu. Zatem obecność konieczna.
 
3. Również we wtorek o godz. 19 w Centrum Bernardyńskim odbędzie się spotkanie naszego chóru. Zapraszamy do śpiewu w chórze ludzi młodych i w sile wieku. Chór prowadzi Pani dr Anna Kamińska z Instytutu Muzyki.
 
4. Przy naszym klasztorze istnieje kilkanaście grup duszpasterskich, sukcesywnie będziemy je przedstawiać i zachęcać do włączenia się. Z charyzmatem każdej z tych grup możemy zapoznać się na stronie internetowej naszego sanktuarium.
 
5. Moderator i opiekunw: Dzieci Bożych i Młodzieży Franciszkańskiej – o. Anastazy Popiel serdecznie zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie w sobotę 9 września. Dzieci o godz. 15 i młodzieży o godz. 16. w salce oazowej.
 
6. W czwartek już po raz 9. rozpoczniemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. W roku 100-lecia objawień fatimskich  przeżywać go będziemy pod hasłem: „Moje Niepokalane Serce zwycięży”.  7. września o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św., o godz. 19.15 Koncert nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara. W piątek 8 września Święto Narodzenia NMP, u nas porządek Mszy św. niedzielny. Jest to dzień pielgrzymowania członków Żywego Różańca. O godz. 17.30  Różaniec o godz. 18 Msza św. a po niej Apel Jasnogórski. W sobotę 9 września na godz. 9.00 pielgrzymka chorych i członków zespołów Caritas, natomiast na godz. 18 pielgrzymka Grup Apostolskich, Ruchów i Stowarzyszeń naszej diecezji. W Niedzielę 10 września o godz. 12 Mszę św. Dziękczynną z racji 25-lecia kapłaństwa odprawi nasz parafianin i czciciel Rzeszowskiej Pani, Ks. Wiesław Matyskiewicz, kapelan bpa Kazimierza. W poniedziałek porządek Mszy św. jak w dni powszednie, natomiast wieczorna Msza św. o godz. 18 sprawowana będzie na Ogrodach z udziałem młodzieży do bierzmowana. We wtorek 12 września Uroczystość M.B. Rzeszowskiej, porządek Mszy św. jak w niedziele, nie będzie Mszy św. o 16.30. Jest to dzień Pielgrzymki Rodzin i Służb Mundurowych. Centralnej Mszy św. na Ogrodach o godz. 18. przewodniczył będzie Metropolita Krakowski Ks. Abp Marek Jędraszewski. Po Mszy św. piękny koncert w wykonaniu Zespołu New Life`m Marcina Pospieszalskiego. Szczegółowy program Odpustu zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej sanktuarium. Przypominamy, że od 7 do 12 września Msze św. wieczorne sprawowane będą o godz. 18.
 
7. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej.
 
8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: śp. Władysława Kordoń, zam. przy ul. Marszałkowskiej. W ufnej modlitwie polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek mu dać Panie...
Autor:Klasztor / 2017-09-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.