Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny.
 
2. Informujemy, że dniu jutrzejszym figura Matki Bożej Rzeszowskiej zostanie poddana pielęgnacji konserwatorskiej przed rekoronacją. W związku z tym jutro nie będzie można jej oglądać w cudownej kaplicy.
 
3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Okolicznościowe Msze święte z tej okazji zostaną odprawione o 8.00 (dla Zespołu Szkół im. Towarnickiego) oraz o 9.00 (dla Szkoły Podstawowej nr 1).
 
4. Po Mszy świętej wieczornej około 19.00 odbędzie się spotkanie „Męskiej Grupy”.
 
5. Od jutra wracamy do zwykłego harmonogramu spowiedzi w ciągu dnia. Przypominamy, że spowiedź w naszej Bazylice odbywa się w czasie każdej Mszy świętej, a także od 10.30 do 12.00 oraz od 14.30 do 17.30 w dni powszednie. W soboty popołudniowy dyżur trwa od 15.00 do 16.30.
 
6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. We czwartek wieczorem odprawimy Mszę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Pierwszo piątkowa spowiedź dzieci odbędzie się wyjątkowo o 15.30, natomiast Msza święta dla nich będzie sprawowana o 16.00.
 
7. Odwiedziny chorych w naszej parafii odbędą się w sobotę w godzinach przedpołudniowych. W tym dniu na 9.00 zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem i nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu NMP.
 
8. Składamy szczere podziękowania wszystkim, którzy zaoferowali pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu głównych uroczystości jubileuszowych. Serdeczne „Bóg zapłać” kierujemy zwłaszcza pod adresem osób otaczających te wydarzenia swoimi modlitwami.
 
9. Uroczystości rozpoczniemy już w najbliższą sobotę wieczorem. Nieszporom o g. 18.00 będzie przewodniczył ks. inf. Wiesław Szurek, a Mszę świętą z kazaniem odprawi ks. bp Edward Białogłowski.
 
10. W niedzielę 8 września przypada uroczystość Narodzenia NMP. Uroczystej Eucharystii o g. 12.00 w 250. rocznicę pierwszej koronacji cudownej figury Matki Bożej Rzeszowskiej przewodniczyć będzie pierwszy ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Kazimierz Górny.
 
11. W poniedziałek, 9 września w naszej Bazylice przeżywać będziemy Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie spotkania o g. 18.00 modlitwą Anioł Pański. W tym dniu Msza święta będzie odprawiona o g. 18.45, a przewodniczyć jej będzie o. prowincjał Jarosław Kania. Transmisja na antenie Radia Maryja i TV Trwam od g. 18.00 do 21.00, a potem rozmowy niedokończone z naszego sanktuarium od 21.20 do 23.45.
 
12. Przypominamy, że najważniejszym punktem obchodów będzie uroczysta Msza święta w „Ogrodach Bernardyńskich” połączona z nałożeniem koron jubileuszowych we czwartek 12 września o g. 18.00. Serdecznie zachęcamy, aby w tym dniu wziąć udział w tej właśnie Mszy świętej.
 
13. W czasie trwania uroczystości od 7 do 12 września kazania będą głoszone na wszystkich Mszach świętych. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Nikodem Sobczyński, gwardian w Żurawiczkach k. Przeworska. Szczegółowy program uroczystości dostępny jest na naszej stronie internetowej, a także na ulotkach w przedsionku kościoła.
 
14. Bardzo prosimy, aby już w najbliższą sobotę udekorować domy wizerunkami Matki Bożej Rzeszowskiej i flagami. Niech dekoracje będą świadectwem naszej wiary i miłości do Pani Rzeszowa.
 
15. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Powrót do szkoły”, której celem jest pomoc materialna dla dzieci najuboższych z naszej parafii. Zebrane i zakupione przybory szkolne będą wydawane w najbliższy poniedziałek od 15.00 do 18.00. Natomiast we środę w tych samych godzinach nasza „Caritas” wydawać będzie artykuły spożywcze dla ubogich osób i rodzin. Bardzo prosimy, aby przestrzegać wyznaczonych dat i godzin.
 
16. W najbliższy piątek o g. 18.00 w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie nastąpi otwarcie wystawy, pt. „Bernardyni zgodnie z regułą” przygotowanej z okazji obchodzonego w naszym Sanktuarium jubileuszu. Przed wernisażem o g. 17.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza święta w rycie trydenckim przygotowana w oparciu o bernardyński rękopis „Graduale de Sanctis” z 1512 r. Serdecznie zapraszamy.
 
17. Władze Miasta Rzeszowa zapraszają mieszkańców na wybory do Rady Osiedla „Śródmieście Północ”, które odbędą się 5 września o g. 18.00 w ratuszu na rynku.
 
18. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na g. 18.00 na nieszpory.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.