Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
22 XII 2019 r. - IV niedziela adwentu
1. Liczne działania zagrażające rodzinie opartej na prawie naturalnym i duchowości chrześcijańskiej przynaglają nas do modlitwy w obronie polskiej rodziny. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin apeluje też o nieczęstowanie alkoholem kobiet w stanie błogosławionym, bowiem nawet niewielkie ilości alkoholu bardzo szybko z krwią matki dostają się do dziecka w jej łonie
 
2. Już pojutrze zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. To uroczyste, rodzinne wydarzenie w rodzinie katolickiej rozpoczynamy zapaleniem świecy ze słowami: „światło Chrystusa”. Następnie śpiewamy kolędę: „ Wśród nocnej ciszy”. Po kolędzie jeden z członków rodziny odczytuje fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa. Kolejno w modlitwie Ojcze nasz obejmujemy myślą wszystkich bliskich, także zmarłych, oraz ludzi samotnych, ubogich i potrzebujących wsparcia. Po modlitwie głowa rodziny podaje wszystkim opłatek i składamy sobie życzenia, po czym następuje spożywanie pokarmów i śpiew kolęd, który jest czasem czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas wieczerzy wigilijnej uszanujmy piękną  polską tradycję: spożywajmy bezmięsne pokarmy i zachowajmy abstynencję od alkoholu.
 
3. Gorąco zachęcamy, abyście te Święta przeżywali pojednani z bliźnimi i z Bogiem, dlatego służymy wam w konfesjonale; dzisiaj podczas każdej Mszy św. i jutro od godziny 6 do 19. W wigilię Bożego Narodzenia spowiadać będziemy od godziny 6 do godziny 12.
 
4. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, po każdej Mszy św. Zapraszamy też do sklepiku po prasę katolicką zawierającą ciekawe artykuły, dobre książki, a do kawiarenki na smaczną kawę i ziołową, zakonną medycynę.
 
5. Składamy gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom na rzecz ubogich, a parafialnemu zespołowi Caritas, za trud rozdzielenia przeszło 1 tonę darów.
 
6. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy uroczystą Pasterką, na którą serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Domy Samotnej Matki.
 
7. W drugi dzień Świąt czcimy św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w Boże Narodzenie - niedzielny. Taca przeznaczona jest na KUL i Uniw. św. JPII w Krakowie.
 
8. W piątek przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, podczas każdej Mszy św. poświęcenie wina. W tym dniu imieniny obchodzi nasz ordynariusz Ksiądz Biskup Jan Wątroba.  Polecamy go waszym modlitwom.
 
9. W sobotę 28 grudnia święto Młodzianków. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpocznie się o godz. 16.45 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, następnie w naszej Bazylice o godz. 17.30 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży,  a o godz. 18.00 Msza św. 
 
10. Program wizyty duszpasterskiej w parafii podamy w następną Niedzielę.
 
11. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana: + Stanisława Kazimiera Grzyb, zam. przy ul. Ks. Jałowego i + Janina Zawadzka, zam. przy ul. Sienkiewicza. 
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2019-12-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.