Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 Niedziela Zwykła
1 Jutro wieczorem rozpoczynamy główny, doroczny odpust w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. W roku 1998 Rada Miasta podjęła Uchwałę, aby M.B. Rzeszowską ogłosić naszą Patronką. Decyzję tę przypieczętowała Stolica Apostolska, która w 2008 roku naszą świątynię podniosła do rangi Bazyliki Mniejszej i na dzień 12. września ustanowiła uroczystość ku czci Najśw. Maryi Panny Rzeszowskiej . To sprawiło, że uroczystość Narodzenia Matki Bożej 8. września rozpoczyna nasze religijne i liturgiczne świętowanie, a zamyka go uroczystość M.B. Rzeszowskiej 12. września.
Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich: dzieci młodzież i starszych. Do modlitwy indywidualnej, rodzinnej i w grupach apostolskich. Mamy wiele ważnych spraw do powierzenia Bogu przez ręce Maryi, która tutaj zapewniła nas o swoim wstawiennictwie.
Tygodniowy Odpust rozpoczynamy jutro Nieszporami Maryjnymi o godz. 18 i uroczystą Mszą św.,po której Zespół Szkół Muzycznych wykona piękny koncert. Zakończymy Odpust 12. września  w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18 uroczystą Sumą Pontyfikalną, po której koncert wykonają muzycy z Warszawy: Monika Grajewska i Dariusz Janus.
Dokładny program Odpustu znajduje się w gablocie kościelnej, oraz na ulotkach rozłożonych pod chórem i na bocznych ołtarzach. Prosimy, abyście zabrali je do domu, zapoznali się z programem i zaplanowali czas na wspólną z nami modlitwę.
Informujemy, że w dniu 8 i 12 września porządek Mszy św. w naszym Sanktuarium będzie jak Niedzielę, w pozostałe dni Odpustu jak w dni powszednie.
 
2. Kuria diecezjalna ponawia prośbę o podjęcie przez wiernych całorocznej abstynencji i trzeźwości. Deklaracje z podpisami będą złożone w darach ofiarnych 12 września w czasie Uroczystości Pani Rzeszowa. Deklarację można podpisać po Mszy św. w zakrystii.
 
3. Jutro o godz. 17 w naszym Bernardyńskim Centrum, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Połączone ono będzie z wręczeniem przez księdza biskupa Symboli Wiary, w czasie Odpustu. Obecność obowiązkowa.
 
4. W dniach 12 i 13 września odbędzie się w Rzeszowie Ogólnopolski Zjazd Kół Szkolnych Caritas. W dniu 13 września w Hali Podpromie o godz. 9 rozpocznie się Marsz Miłosierdzia, który zakończy się Mszą św. w naszych Ogrodach. Szczegółowy program na Plakacie.
 
5. W zakrystii jest już terminarz Mszy św. na przyszły rok. Tych, którzy chcą zamówić okolicznościową Mszę św. z konkretnym terminem prosimy, aby nie odkładali tego na ostatnią chwilę, bo potem brakuje miejsca.
 
6. Trwają prace renowacyjne przy Wielkim Ołtarzu, wszystkim, którzy wspierają to ważne zdanie swoimi ofiarami, serdecznie dziękujemy.
 
7. Dzisiaj o godz. 18 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Michał Obrzut i + Józef Śliwa, obaj zamieszkali przy ul. M. Konopnickiej. Dobry Jezu…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.