Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 Niedziela Zwykła
1.Już w najbliższą środę rozpoczniemy dorocznyOdpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, który w tym roku przeżywać będziemy pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. W środę  o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18 Msza św. wieczorna i koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie, na który złożą się utwory religijne i klasyczne. Po koncercie Apel Maryjny i zasłonięcie Cudownej Figury Matki Bożej.

2. Podczas pięciodniowego Odpustu będą miały miejsce pielgrzymki różnych grup i stanów. 8, 9 i 12 września o godz. 9 pielgrzymka uczniów i nauczycieli szkół: podstawowych, gimnazjalnych i średnich na rozpoczęcie nowego roku nauki.

3. Dorosłych zapraszamy szczególnie na Msze św. o godz. 18.00: 8 września Róże Różańcowe i czcicieli M.B., 9 września członków wszystkich grup apostolskich, 12 września rodziny.
Osoby chore i cierpiącezapraszamy w sobotę 10 września na godz. 9, natomiast wszystkich wiernych zapraszamy na wspomniany już w słowie biskupa Marsz Miłosierdzia.
 
4. W czwartek przypada święto Narodzenia NMP, 253 rocznica koronacji Cudownej Figury M.B.Rz., porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Podobnie 12 września w Uroczystość M.B. Rzeszowskiej porządek niedzielny z tym, że nie będzie Mszy św. o 16.30 a Suma Pontyfikalna pod przewodnictwem Abpa Adama Szala z Przemyśla zostanie odprawiona o godz. 18 w Ogrodach Bernardyńskich.

5. Przypominamy, że od 7 do 12 września wieczorne Msze św. sprawowane będą o godz. 18 ( pół godziny wcześniej niż zwykle), a nabożeństwa wieczorne rozpoczynać się będą o 17.30. Szczegółowy program Odpustu zamieszczony jest w gablotach, oraz na pulpitach pod chórem i ołtarzach bocznych. Bardzo prosimy, aby zabrać go do domu, zapoznać się z nim i jak najliczniej wziąć udział w Odpuście.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ( trzecie klasy gimnazjum ) z parafii Rzeszowa, odbędzie się 10 września 2016 r. od godz. 17.30 w Ogrodach Bernardyńskich. Kandydatom zostaną wręczone symbole wiary. Bardzo prosimy rodziców, aby zmobilizowali swoje dzieci do udziału.
 
7. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na cotygodniowe spotkania oazowe, które odbywają się w każdą sobotę w naszym klasztorze:: dzieci o godz. 15, a młodzież o godz. 16. Prowadzimy tez nabór chłopców kandydatów na ministrantów (zgłoszenia w zakrystii w niedzielę po mszy św. 10.30).
 
8. W przyszłą Niedzielę 11 września, nasi współbracia: O. Azariasz (nasz parafianin), O. Oskar i O. Serafin o godz. 12 odprawią Jubileuszową Mszę św. z racji 25 - lecia kapłaństwa. Dostojnym jubilatom życzymy obfitości Bożych darów, a Was prosimy o modlitwę w ich intencji.
 
9. Serdecznie zapraszamy do naszego klasztornego sklepiku gdzie można zakupić prasę katolicką i Pismo św., dewocjonalia oraz pocztówki i obrazki z modlitwą do Matki Bożej Rzeszowskiej, a także trójwymiarowe obrazki św. Antoniego z naszej Bazyliki.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.