Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 Niedziela Zwykła
1.Trwa Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. W roku 100-lecia objawień fatimskich  przeżywamy go pod hasłem: „Moje Niepokalane Serce zwycięży”.  Dzisiaj przeżywamy go we wspólnocie parafialnej oraz sympatyków naszego sanktuarium. Jutro pielgrzymuje młodzież szkolna naszego miasta. O godz. 12 Szkoły Ponadgimnazjalne, a o 17 na Ogrodach młodzież gimnazjalna i kandydaci do bierzmowania. Dla kandydatów do bierzmowania obecność obowiązkowa.

2. We wtorek liturgiczna Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta Rzeszowa. Dzień Pielgrzymki Rodzin i Służb Mundurowych. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę, nie będzie Mszy św. o 16.30. Główna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18 na Ogrodach z udziałem Księzy biskupów, duchowieństwa, władz państwowych i samorządowych, pod przewodnictwem metropolity krakowskiego Abpa Marka Jędraszewskiego. Po Mszy św. odbędzie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Marcin Pospieszalski wraz z zespołem New Life`m z Krakowa.
Szczegółowy program Odpustu zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej sanktuarium. Przypominamy, że od 7 do 12 września Msze św. wieczorne sprawowane są o godz. 18. Również dziś.

3. W dniach 10 do16 września przeżywać będziemy VII Tydzień Wychowania w Polsce pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Módlmy się, aby sprawa dobrego wychowania i kształtowania młodego pokolenia leżała wszystkim na sercu, w pierwszej kolejności rodzicom, którzy podjęli się takiego powołania.

4. W sobotę o godz. 10 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów oraz kandydatów. Gorąco prosimy rodziców, aby zachęcili swoich synów do służby przy ołtarzu. Przyjmujemy chętnych również spoza naszej parafii.

5. W niedzielę, 17 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji w przyszłą Niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA” w naszej diecezji, aby nadal mogło nam służyć. Możemy je odbierać na falach 103,8 Mhz.

6. W zakrystii jest też terminarz Mszy św. na rok 2018, jeśli ktoś chce zamówić jakąś okolicznościową intencję, prosimy, aby już teraz o tym pomyśleć i zarezerwować datę.

7. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin organizuje XXXIII Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września. Zachęcamy do  udziału w pielgrzymce.

8. Zapraszamy do naszego sklepiku klasztornego, gdzie można zakupić Pismo św., prasę katolicką, a także Nowennę do Matki Bożej Rzeszowskiej ,oraz obrazy i obrazki z Jej wizerunkiem.

9. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- 13 IX: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła
- 14 IX: święto Podwyższenia Krzyża św.
- 15 IX: wspomnienie NMP Bolesnej
- 16 IX wspomnienie św. męczenników; Korneliusza, papieża i Cypriana,biskupa.
Autor:Klasztor / 2017-09-10
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.