Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 Niedziela Zwykła
1. W naszym kościele od piątku trwają uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory Maryjne o 18.00.
 
2. Jutro i we wtorek uroczyste Msze święte z kazaniami będą sprawowane o 9.00 i 18.30. Przewodniczyć im będą: ks. inf. Józef Sondej (poniedziałek) i ks. inf. Wiesław Szurek (wtorek). W tych dniach na 18.00 zapraszamy do kaplicy Matki Bożej na wspólne rozważanie tajemnic różańca.
 
3. We środę przypada uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę, ale nie będzie Mszy o 16.30. Na 18.00 zapraszamy na uroczystą sumę odpustową, a po niej na koncert Antoniny Krzysztoń. Szczegółowy program odpustu dostępny jest na stronie internetowej i plakatach.
 
4. Młodzież pragnącą w przyszłym roku przystąpić do Bierzmowania zapraszamy w piątek, 14 września o 19.00 do auli bł. Jana Pawła II.
 
5. Przypominamy, że w naszym kościele Msze święte ze szczególnym udziałem dzieci odprawiane są w roku szkolnym w każdą niedzielę o 10.30. Zapraszamy rodziców z dziećmi do aktywnego włączania się w przygotowanie liturgii poprzez czytanie lekcji mszalnych, a także śpiew psalmu. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do o. Ekspedyta.
 
6. Po wakacjach wznowiły swoją działalność wspólnoty, grupy duszpasterskie i bractwa działające przy naszym klasztorze. Terminarz spotkań jest dostępny na stronie internetowej naszego sanktuarium w dziale „Wspólnoty”.
 
7. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami w naszym kościele prosimy o zgłaszanie się do o. Artura. Można to uczynić osobiście lub telefonicznie. Prosimy rodziców, by zachęcali swoje dzieci do aktywnego włączania się w życie Kościoła.
 
8. W wyniku huraganów ucierpiało ponad 100 domów w naszej Diecezji. W dniu dzisiejszym Rzeszowska „Caritas” organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych. W naszym kościele ofiary do puszek można złożyć po każdej Mszy świętej.
 
9. Zachęcamy do wzięcia udziału w 28 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin oraz Doradców Życia Rodzinnego na Jasną Górę w dniach 22-23 września 2012 r.
 
10. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza dzisiaj na widowisko, pt. „Szare życie – dostojne obrzędy”, które odbędzie się dzisiaj w sali widowiskowej WDK o godzinie 16.00.
 
11. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić książki o tematyce religijnej, a także czasopisma katolickie. Wychodząc naprzeciw prośbom wielu osób, od dzisiaj sprzedawać będziemy także „Gościa Niedzielnego”.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.