Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 Niedziela Zwykła
1. Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie za młodzież i dzieci. Przypominamy, że w naszej bazylice w każdą niedzielę w roku szkolnym będą Msze św. ze szczególnym udziałem dzieci o 10.30 (dzieci otrzymają specjalne książeczki i naklejki za udział) oraz Msze św. z udziałem młodzieży o 9.00.
 
2. Jutro po Mszy św. wieczornej będzie miało miejsce powakacyjne spotkanie naszego chóru, do którego pragniemy pozyskać nowych członków. Gorąco zachęcamy i zapraszamy, zarówno kobiety jak też i mężczyzn, którzy w wymiarze muzycznym czują się na siłach, aby wzmocnić kondycję chóru.
 
3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się dniach 27 - 28 września. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.
 
4. Zapraszamy na rekolekcje dla dziewczyn w Rzeszowie ul. Dojazd Staroniwa 7(u Sióstr Sercanek) w dniach 12-14 września. Szczegółowe informacje na plakacie
 
5. Misjonarze Saletyni zapraszają w dniach od 12 do 14 września na Odpust do Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic.
 
6. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie i Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają na studia licencjackie w zakresie nauk o rodzinie dające uprawnienia do wykonywania zawodu „asystenta rodziny”. Rekrutacja trwa.
 
7. W poniedziałek 8 września i w piątek 12 września z racji uroczystości odpustowych kancelaria parafialna będzie nieczynna. W środę czynna jak zwykle od 16.00 do 18.00.
 
8. W Liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałek – Uroczystość odpustowa Narodzenia NMP, porządek Mszy św. niedzielny
- we wtorek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, Patronki FZŚ w Polsce
- w piątek – Uroczystość odpustowa Matki Bożej Rzeszowskiej, Msze św. w bazylice o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00 (Mszy św. o 16.30 nie będzie) a o 18.00 Suma odpustowa na ołtarzu polowym w Ogrodach Bernardyńskich, w mieście Rzeszowie z racji uroczystości liturgicznej nie obowiązuje post piątkowy.
 
9. Dziś o 18.00 nieszporami maryjnymiw wigilię Uroczystości Narodzenia NMP oraz uroczystą Mszą św. rozpoczynamy obchody Odpustu ku czci M.B. Rzeszowskiej. Po Mszy św. zapraszamy na piękny koncert w wykonaniu Szkoły Muzycznej Nr 2 im. Wojciecha Kilara. Od dzisiaj do 12 września zapraszamy do przeżywania wraz z nami odpustu ku czci M. B. Rzeszowskiej.  Dokładny program znajduje się na plakacie, oraz ulotkach umieszczonych pod chórem, które bardzo prosimy zabrać do domu. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału
 
10. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom naszego Sanktuarium za każdą modlitwę i składane ofiary oraz okazywaną życzliwość w ciągu całego roku, a także pomoc w przygotowaniu Uroczystości ku czci Pani Rzeszowa.
 
11. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, dewocjonalia i pamiątki z sanktuarium.
 
12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:śp. Janusz Stanisław Tyski z ul. Marszałkowskiej oraz śp. Zofia Lalicka z ul. Ks. J.Jałowego, polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2014-09-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.