Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
23 XII 2018 r. - IV niedziela Adwentu
1.Już jutro zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. To uroczyste, rodzinne wydarzenie w rodzinie katolickiej rozpoczynamy zapaleniem świecy Caritas ze słowami: „światło Chrystusa”. Następnie śpiewamy wszystkie zwrotki kolędy „ Wśród nocnej ciszy”. Po kolędzie ktoś z rodziny odczytuje fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzinach Jezusa. Kolejno w modlitwie Ojcze nasz obejmujemy myślą wszystkich bliskich, także zmarłych, oraz ludzi samotnych, ubogich i potrzebujących wsparcia. Po modlitwie głowa rodziny podaje wszystkim opłatek i składamy sobie życzenia, po czym następuje spożywanie pokarmów i śpiew kolęd, który jest czasem czuwania i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Podczas wieczerzy wigilijnej uszanujmy piękną  polską tradycję: spożywajmy bezmięsne pokarmy i zachowajmy abstynencję od alkoholu.
 
2. Gorąco zachęcamy, abyście te Święta przeżywali pojednani z bliźnimi i z Bogiem. Dzisiaj spowiadamy w Bazylice do godziny 19, a jutro od 6 do 12.  
 
3. Jutro o 6 ostatnia Msza św. Roratnia. Przewodniczył jej będzie Ks. Bp Kazimierz. 
 
4. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, a w sklepiku w świece Caritas.
 
5. Składamy gorące podziękowania wszystkim ofiarodawcom na rzecz ubogich, a parafialnemu zespołowi Caritas, za trud przygotowania i rozdzielenia darów.
 
6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła po remoncie, a Pani Zuzannie, Panu Markowi, Wiesławowi, Sebastianowi oraz bratu Wawrzyńcowi za przygotowanie Szopki Betlejemskiej i wystrój kościoła.
 
7. Na tę chwilę zakończyliśmy prace remontowe i konserwatorskie w Bazylice. Powrócimy do nich na początku lutego. Wszystkim, którzy wspierają nas modlitwą i ofiarami, składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 
8. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy o północy uroczystą Pasterką, na którą serdecznie zapraszamy. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Domy Samotnej Matki.
 
9. W drugi dzień Świąt czcimy św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. W tym dniu przypadają imieniny O. Szczepana, który imieninową Mszę św. odprawi o godz. 12. O. Szczepanowi dziękujemy za pracę duszpasterską w naszym sanktuarium, za pogodę ducha, którą ubogaca naszą wspólnotę, a was zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji.
 
10. 27 grudnia w święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby.  Zapraszamy do Rzeszowskiej Katedry na godz. 18, na Eucharystię pod przewodnictwem dostojnego solenizanta. W tym dniu poświęcenie wina.
 
11. W czwartek 28 grudnia w święto Młodzianków Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, następnie w naszej Bazylice o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży,  a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. 
 
12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Daniela Kajak, zamieszkała przy ul. M. Konopnickiej. Jej duszę oraz naszych bliskich zmarłych i tragicznie zmarłych górników polećmy Miłosiernemu Bogu.
Autor:Klasztor / 2018-12-23
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.