Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
24 II 2019 r. - VII niedziela zwykła
1. Zakończyliśmy zasadnicze prace renowacyjne w świątyni. Przed nami jeszcze odnowienie i konserwacja ławek, żyrandoli w kaplicach i kinkietów w nawie głównej, oraz wymiana nagłośnienia, abyśmy lepiej mogli słyszeć kierowane do nas Słowo Boże. Po odnowieniu ławek, na dwa dni znowu przeniesiemy się do Oratorium, aby dokończyć czyszczenie i impregnowanie posadzki.
 
2. Możemy powiedzieć, że warunki do modlitwy i sprawowania Liturgii poprawiają nam się z dnia na dzień, zatem zapraszamy was do nawiedzania sanktuarium również w tygodniu. W powszednie dni tygodnia oprócz Eucharystii, możemy uczestniczyć w nabożeństwach ku czci Serca Pana Jezusa i Matki Bożej, św. Antoniego, Jana z Dukli, Szymona z Lipnicy, Władysława z Gielniowa czy Jana Pawła II. To szczególna okazja, aby naszym patronom oddać cześć i powierzyć swoje troski. Zapraszamy też do adoracji Najświętszego Sakramentu, która codziennie trwa od rana do wieczora.
 
3. Wznowiliśmy odmawianie w Bazylice Liturgii Godzin, podczas czwartkowych Mszy św. o godz. 18. Również serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
4. Ubiegłej Niedzieli informowaliśmy, że na 2 kwietnia zaplanowane jest poświęcenie kaplicy Jana Pawła II, w której chcemy umieścić dwa zamykane konfesjonały do codziennej spowiedzi św. Nie jest to zbyt wielka przestrzeń, dlatego konfesjonały muszą być dobrze wyciszone i dobrze wentylowane, nadto solidne i funkcjonalne, dlatego nie są tanie. Koszt jednego konfesjonału to 32 tysiące złotych. 
Ogrzewanie kościoła, nagłośnienie, renowacja boazerii i ławek oraz wszystkie nowe przedmioty, nie są objęte jakąkolwiek dotacją, dlatego gorąco dziękujemy za każde wsparcie. Każdego dnia modlimy się za was i wszystkich dobrodziejów. 
 
5. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca, w którą odwiedzimy chorych.
 
6. W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpieli i oddali życie za Polskę niepodległą. 
 
7. Caritas Diecezji Rzeszowskiej w niedzielę, 3 marca organizuje tradycyjne „Kaziuki” w ramach obchodów liturgicznego święta św. Kazimierza Królewicza, Patrona Polski i Litwy. Centralne obchody odbędą się w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie podczas Mszy św. o godz. 9.30. Dochód z akcji „ Kaziuki” jest przeznaczony na wsparcie studentów polskiego pochodzenia ze Wschodu rozpoczynających naukę w Rzeszowie.
 
8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: + śp. Robert – Roman Skalniak, zam. przy ul. M. Konopnickiej, oraz Stefania Klimczuk, zam. przy ul. Ks. Jałowego. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2019-03-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.