Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
24 Niedziela Zwykła
1. Dobiegł końca główny odpust w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa. W ciągu tych sześciu dni modliliśmy się z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, oraz chorymi za nasze rodziny, diecezję i cały naród. Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w to modlitewne czuwanie, serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za ofiary i wsparcie materialne prac renowacyjnych i konserwatorskich przy Wielkim Ołtarzu.
 
2. W zakrystii jest już terminarz Mszy św. na przyszły rok. Tych, którzy chcą zamówić okolicznościową Mszę św. z konkretnym terminem prosimy, aby nie odkładali tego na ostatnią chwilę, bo potem brakuje miejsca.
 
3. W dniach od 13 do 19 września przeżywamy w Polsce V Tydzień Wychowania. Módlmy się o światło i mądrość dla wychowawców i nauczycieli, oraz o męstwo i odpowiedzialność dla rodziców, aby umieli bronić swoje dzieci przed złymi wpływami otoczenia, oraz niektórych instytucji.
 
4. W dniach od 16 do 18 września w Instytucie Pastoralnym odbędzie się XI Zjazd Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce, poświęcony tematowi: „Islam. Apologia i dialog”. Szczegóły na stronie internetowej Instytutu i Diecezji.
 
5. W dniach od 17 do 20 września będziemy przeżywać Uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z La Salette w Dębowcu.

6. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w piątek,18 wrześniado parafii bł. KarolinyKózki w Rzeszowie na godz. 18:00. W programie: Msza św. z Nowenną do bł.Karoliny; konferencja na temat „Alkohol przyczyną nieszczęść w rodzinie”.

7. W niedzielę, 20 września zapraszamy na Piknik Rodzinny (g. 14.30) i Bieg Ojców (g. 17.30)  na Bulwarach nad Wisłokiem.
 
8. Kino „Zorza” i Kina „Helios” w Rzeszowie zaprasza na dwa bardzo dobre filmy „Czy naprawdę wierzysz? oraz „Pilecki”.
 
9. W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżywamy:
- jutro święto Podwyższenia Krzyża św.,odpust w kościołach: na 3-go Maja i ul. Krakowskiej,
- we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
- w środę wspomnienie męczenników: św. Korneliusza, papieża i św. Cypriana, biskupa
- w czwartek święto stygmatów św. O. Franciszka
- w piątek św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
- w sobotę wspomnienie św. Józefa z Kupertynu, kapłana.
 
10. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Nieszpory śpiewane  o godz. 18.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.