Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
24 Niedziela Zwykła
1.Przeżywamy dorocznyOdpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, pod hasłem: „Maryja Matka Miłosierdzia”. Jeszcze dziś zapraszamy na Marsz Miłosierdzia, który rozpocznie się o godz. 15 spod Krzyża przy Zamku a zakończy o godz. 16.30 Mszą św. w naszym Sanktuarium.

2. Jutro przypada Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej, Patronki Miasta. Porządek Mszy św. jak w Niedzielę, a więc o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, wyjątkowo nie będzie Mszy św. o 16.30. Suma Odpustowa odprawiona będzie w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00, a przewodniczył jej będzie nowy metropolita przemyski Ks. Abp Adam Szal. Po Mszy św. będzie miał miejsce koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu Soul z Sanoka. Uroczystości zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.

3. Drodzy pielgrzymi, czciciele Matki Bożej Rzeszowskiej, przy okazji odpustu pragniemy wyrazić Wam nasze podziękowanie za obecność i ofiary, oraz zapewnić o naszej modlitwie w waszych intencjach. To dzięki Wam nasze Sanktuarium rozwija się, Bazylika pięknieje i zachowuje się dla przyszłych pokoleń. Polska potrzebuje modlitwy, potrzebuje jej Kościół i potrzebuje nasz Zakon. Przyjdźmy, aby modlić się również o nowe powołania. Niech dobry Bóg hojnie Wam błogosławi i niech strzeże Was Pani Rzeszowska, nasza Matka i Patronka.

4. Serdecznie zapraszamy do naszego klasztornego sklepiku gdzie można zakupić prasę katolicką i Pismo św., dewocjonalia oraz pocztówki i obrazki z modlitwą do Matki Bożej Rzeszowskiej, a także trójwymiarowe obrazki św. Antoniego z naszej Bazyliki.

5. Od najbliższego czwartku wznawiamy odmawianie w Bazylice Nieszporów z Liturgii Godzin podczas wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
6. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej serdecznie zaprasza do udziału w 34. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-18 września br.
 
7. Serdecznie zapraszamy na obchody 77. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę w dniu 17 września.  Rozpoczęcie o 18.30 Mszą św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie.
 
8. W przyszłą Niedzielę 18 września odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 
9. Duszpasterstwo Rodzin serdecznie zaprasza do udziału w XXXII Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 24-25 września 2016 r.
 
10. Kończy się akcja zbierania podpisów pod apelem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia do polskich parlamentarzystów o zapewnienie prawa do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa.
Termin składania podpisów upływa 15 września zachęcamy do włączenia się w tę akcję składając podpis na stronie internetowwej www.kochamykazdedziecko.pl

11. Włodarze Miasta w dniu 16 września o godz. 16 w Ratuszu Miasta organizują spotkanie organizacyjne z mieszkańcami osiedli: Śródmieście Północ i Śródmieście Południe.
 
12. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
w środę święto Podwyższenia Krzyża Św.,
w czwartek Najśw. Maryi Panny Bolesnej
w piątek świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
w sobotę święto Stygmatów św. Ojca Franciszka 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.