Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
24 Niedziela Zwykła
1. We środę zakończyliśmy uroczyste obchody odpustu ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez swoją pracę i zaangażowanie przyczynili się do organizacji uroczystości i godnego jej przeżycia.
 
2. W naszej wspólnocie klasztornej witamy o. Ryszarda Rusinka, który przybył do nas ze Skępego i w naszym Sanktuarium będzie pełnił posługę spowiednika i kaznodziei. Życzymy mu obfitości Bożego błogosławieństwa na nowym miejscu duszpasterskiej pracy.
 
3. Zapraszamy do włączania się w działalność grup duszpasterskich przy naszym kościele. Informacje o poszczególnych grupach dostępne są w gablotach przy korytarzu klasztornym. Terminarz spotkańjest dostępny na stronie internetowej naszego sanktuarium w dziale „Wspónoty”.
 
4. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy na tym miejscu, za wstawiennictwem Matki Bożej Rzeszowskiej, wyprosili jakieś szczególne łaski, o składanie świadectw. Można to uczynić drogą listową pisząc na adres Sanktuarium, wysyłając do nas e-maile, albo w bezpośredniej rozmowie z Kustoszem – o. Wiktorem.
 
5. W zeszłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzyna rzecz poszkodowanych w wyniku huraganów, które przeszły nad Podkarpackiem. Zebraliśmy 4800 zł, które przez „Caritas” naszej Diecezji zostaną przekazane potrzebującym. Serdecznie dziękujemy!
 
6. W czwartek, 20 września w Farze Rzeszowskiej odbędzie się Wieczór Modlitewnyw intencji wspólnot szkolnych Rzeszowa i okolicy (18.30 – Adoracja; 19.00 – Msza św. i modlitwy za wstaw. bł. Jana Pawła II i bł. Natalii Tułasiewicz) w ramach II Tygodnia Wychowania. Organizatorzy zapraszają nauczycieli, uczniów i rodziców.
 
7. Parafialny Zespół „Caritas” będzie wydawać artykuły dla najuboższych rodzinz naszej parafii. Zainteresowanych zapraszamy w piątek od 16.00 do 18.00.
 
8. W tym tygodniu w liturgii Kościołaobchodzić będziemy:
-   w poniedziałek – święto stygmatów św. Franciszka z Asyżu;
-   we wtorek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
-   we środę – wspomnienie św. Józefa z Kupertynu;
-   we czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
-   w piątek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 
9. W kiosku klasztornymmożna kupić płyty DVD z zapisem kilku ostatnich katechez audiowizualnych. Jest już dostępne, m. in. świadectwo Agnieszki Gryncewicz, która opowiada o szkodliwości jogi, a także spotkania z Małgorzatą Kożuchowską, pt. „Aktor na ołtarzu”. Nabywając płytki wspieramy Fundację „Charismata” im. św. Pawła Apostoła, która została założona przy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszporyo 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.