Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
24 Niedziela Zwykła
1. We czwartek zakończyliśmy główne obchody Wielkiego Jubileuszu 500-lecia naszego Sanktuarium. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli w nich udział, wspierali nas swoimi modlitwami i składali środki materialne na organizację uroczystości. Szczególe podziękowania należą się wszystkim ojcom i bratu pracującym w sanktuarium, świeckim pracownikom klasztoru, a także członkom grup duszpasterskich, którzy podjęli się różnych zadań w tym czasie, a zwłaszcza: Odnowie w Duchu Świętym, Męskiej Grupie, Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej i Ministrantom. Dziękujemy także za dary ofiarne złożone w czasie procesji z darami podczas Mszy koronacyjnej. Od piątku cudowna figura została przyozdobiona w nową jubileuszową sukienkę, która jest darem dziękczynnym wszystkich wiernych nawiedzających nasze sanktuarium.
 
2. Zapraszamy dzisiaj do „Ogrodów Bernardyńskich”, gdzie można zobaczyć wystawę zdjęć z poświęcenia koron przez papieża Franciszka. W najbliższym tygodniu wzbogacimy wystawę także o zdjęcia z czwartkowej Mszy świętej i przeniesiemy ją przed Bazylikę.
 
3. Spotkanie z Ojcem świętym odbyło się w bardzo pogodnej i ciepłej atmosferze. Papież dziękował za modlitwy w jego intencji w naszym Sanktuarium i prosił o dalsze wsparcie. Powiedział: „Módlcie się za mnie dalej, bo bardzo potrzebuję Waszej modlitwy”.
 
4. Ojciec kustosz serdecznie dziękuje wszystkim za wsparcie modlitewne w czasie podróży na spotkanie z papieżem i w drodze powrotnej. Podróż była bardzo męcząca, ale dzięki Waszym modlitwom była bezpieczna.
 
5. We wtorek, 17 września przeżywać będziemy kolejną rocznicę napaści sowieckiej na Polskę. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie  o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św., a po niej nastąpi  modlitewne przejście pod Krzyż Ofiar komunizmu. Zachęcamy do udziału i do modlitwy w intencji Ojczyzny.
 
6. Również we wtorek, w Leżajsku, przeżywać będziemy pierwsze śluby zakonne złoży 7 braci nowicjuszy. W tej grupie jest dwóch naszych parafian: br. Maksymin Sebastian Ferenc oraz br. Sergiusz Marcin Trzciański. Polecamy ich wstawiennictwu Matki Bożej Rzeszowskiej i świętego Franciszka z Asyżu.
 
7. Franciszkańska Młodzież Oazowa oraz Oaza Dzieci Bożych zapraszają do swoich grup gromadzących się przy naszym klasztorze. Zapraszamy młodych ludzi chcących poznać bliżej św. Franciszka z Asyżu, oraz nowych przyjaciół którzy swoje młode życie chcą spędzać blisko Pana Boga. Spotkania odbywają się w każdą sobotę od 14:00 do 18:00.

8. „Grupa biblijna” zaprasza na spotkanie w najbliższy czwartek po Mszy wieczornej, czyli około 19.00. Szczególnie serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby poznawać i rozważać Słowo Boże we wspólnocie.
 
9. W kiosku klasztornym dostępne są nowe obrazki w różnych formatach z wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej w nowych koronach. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej, a zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” z rzeszowskim dodatkiem.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.