Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
24 Niedziela Zwykła - Święto Podwyższenia Krzyża
1. W dniach od 7 do 12 września przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej. Pragniemy raz jeszcze podziękować za liczny udział i modlitwę oraz za wszelką duchową i materialną pomoc. Cieszymy się, że wielu z was przystąpiło do spowiedzi i Komunii św. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem brata Wawrzyńca, Pani Zuzanny, Pana Pawła i Pana Kamila, którzy natrudzili się by dobrze przygotować bazylikę i ołtarz polowy do uroczystości. Dziś wieczorem o godz. 19.00 TVP Rzeszów wyemituje retransmije naszych Uroczystości odpustowych.
 
2.Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce. Chcemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży, aby wyrastali na dobrych ludzi: katolików i patriotów, tzn. aby Chrystus był ich przewodnikiem, a spuścizna duchowa naszych ojców i narodowe tradycje były inspiracją i wyzwaniem. Módlmy się również o to, by młode pokolenie te wartości najpierw odnajdywało i przyswajało sobie w rodzinie, potem w środowisku szkolnym i w życiu społecznym.
W Tydzień wychowania wpisują się:
w środę 17 września – Dzień Golgoty Wschodu,
w czwartek 18 września święto św. Stanisława Kostki-patrona dzieci i młodzieży,
w sobotę 20 września – XVIII Pielgrzymka Dziennikarzy Polskich na Jasną Górę, którzy również mają okazję dać świadectwo swojej wiary,
zaś 21 września w przyszłą Niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu, który zamykając Tydzień Wychowania uświadamia prawdę, że media społeczne w wyjątkowy sposób odpowiedzialne są za wychowywanie społeczeństwa do duchowych wartości.
 
3. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność dla potrzebujących z naszej parafii we wtorek (16.09)  w godz. 16.00-18.30 oraz w środę (17.09) w godz. 16.00-18.00.
We wrześniu z darów zebranych do kosza wystawionego przy oltarzu św. Franciszka oraz ofiar pieniężnych wydano artykuły szkolne i obuwie sportowe o łącznej wartości ponad 7.000zł. Zespół składa ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać i zapewnia o modlitwie.
 
4. Parafia św. Krzyża w Rzeszowie oraz organizacje kombatanckie  i patriotyczne zapraszają do udziału w obchodach 75. rocznicy agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. Uroczystości odbędą się w środę, 17 września 2014 r. w Kościele św. Krzyża w Rzeszowie. Msza św. o godz. 18.30, po niej przemarsz do Krzyża Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za Ojczyznę.
 
5. W niedzielę, 21 wrześniaw Turzy k. Sokołowa Młp. zostanie odprawiona Msza św. nad grobami pomordowanych przez NKWD w 1944.   Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Biskup Kazimierz Górny. Po Mszy św. apel pamięci i złożenie wieńców.
 
6. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na  XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się dniach 27 - 28 września. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.
 
7. Siostry Sercanki serdecznie zapraszają studentki do korzystania z bursy dla dziewcząt, którą prowadzą przy ul. Dojazd Staroniwa 7. Jest to dobre miejsce dla tych studentów, którzy w ciszy domu a zarazem przyjaznej atmosferze pragną realizować swoje studia.
 
 
8. W związku z ogłoszeniami, które znalazły się na osiedlach Rzeszowa, o sprzedaży w sobotę na placach przykościelnych proszków do prania w bardzo atrakcyjnych cenach, prosimy o ewentualne sprawdzenie i usunięcie tych osób z placów przykościelnych. Sprawą zainteresowały się media, Urząd Ochrony Konsumentów i Policja
 
9. W każdy czwartek o godz. 16.30 pod opieką o. Józefa Krawca spotyka się Grupa Biblijna. Zapraszamy wszystkich chętnych do pochylania się nad Bożym Słowem.
W tym tygodniu w piątek o 16.00 Msza św. i nabożeństwo dla Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej, która została przeniesiona z racji Odpustu M.B.Rzeszowskiej na III piątek m-ca.
 
10. W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
- we wtorek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników
- w środę – święto Stygmatów św. Franciszka
- w czwartek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży
- w piątek - po raz pierwszy w diecezji przeżywać będziemy wspomnienie dowolne Najśw. Maryi Panny z La Salette - Pojednawczyni grzeszników.
- w sobotę – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męczenników
 
11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Antoni Stanisław Gromada z ul. Kochanowskiego 31, polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2014-09-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.