Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 Niedziela Zwykła
1. W całej Polsce obchodzimy dziś 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji po każdej Mszy św. zorganizowana jest zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via” oraz rozdawane są okolicznościowe obrazki. Za wsparcie tej katolickiej rozgłośni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
2. W dniach 25 – 26 września na Jasną Górę po raz XIX pielgrzymują maturzyści diecezji rzeszowskiej. Szczegóły pielgrzymki u katechetów i na stronie www.wk.rzeszow.pl
 
3. Osoby zakonne, które chcą udać się w autokarowej pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę, 26 września, mogą się jeszcze zgłaszać do dnia dzisiejszego u s.Hieronimy Janickiej (tel.17 852 27 78) lub ks. Stanisława Kamińskiego (tel. 723 226 147)
 
4. Z kolei w dniach 26 – 27 września odbędzie się XXX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w intencji świętości małżeństw i rodzin.
 
5. W sobotę, 26 września, zapraszamy do Domu Diecezjalnym Tabor na „Wieczory Charyzmatyczne”. Tam także rozpoczyna się pierwszy cykl przygotowań dorosłych osób nieochrzczonych do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego (ul. Połonińska 25, tel. 606 366 750)
 
6. W Watykanie w dniach 4 – 25 października odbędzie się Synod o rodzinie. Prosimy o modlitwę przed i w czasie trwania Synodu.
 
7. Akcja Katolicka i Domowy Kościół zapraszają na procesję różańcową i Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę, 4 października, Początek o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów.
 
8. Zespół Caritas będzie wydawał żywność dla ubogich z naszej parafii we wtorek 22 września w godz. 15.30-18.00 oraz w środę 23 września w godz. 16.00-18.00.
 
9. W przyszła niedzielę, 27 września, o godz. 14.00 o. Rafał zaprasza do naszego Centrum na spotkanie popielgrzymkowe grupy św. Jana z Dukli.
 
10. We wtorek, 22 września, o godz. 10.30 Msza św. w intencji Sybiraków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zesłańców, ofiary wojny i w intencji Ojczyzny.
 
11. W Liturgii bieżącego tygodnia:
- w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
- w środę – wspomnienie św. o.Pio, zakonnika
- w piątek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, zakonnika, patrona naszej Prowincji zakonnej. Rozpoczniemy także nowennę przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu.
 
12. Wieczorem o godz. 18.00 zapraszamy na śpiewane Nieszpory.
 
13. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić trójwymiarowe obrazki Matki Bożej Rzeszowskiej, dewocjonalia i książki katolickie.
 
14. Dokładnie dzisiaj przypada 1 rocznica śmierci śp. Ks. Kan. Pułkownika Józefa Pałęgi, który przez wiele ostatnich lat swego życia posługiwał w naszym Sanktuarium w konfesjonale i przy ołtarzu. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2015-09-20
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.