Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 Niedziela Zwykła
1. Za nami dziewiąty już kilkudniowy Odpust ku czci M.B. Rzeszowskiej. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie oraz przyczynili się do tego, aby był piękny, dobrze zorganizowany i duchowo owocny.
 
2. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby diecezjalnego Katolickiego Radia „Via”.
 
3. Dzisiaj po Mszach św. prowadzimy ogólnopolską zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
 
4. W najbliższą środę o godz. 17.30 w naszym Centrum odbędzie się spotkanie z o.Zefirynem przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla uczniów 3 klas gimnazjum, którzy mieszkają na terenie naszej parafii, obecność obowiązkowa.
 
5. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie 19 września o godz. 18.00 na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz konferencję pt: „Etyczne problemy prawa polskiego”.
 
6. OO. Kapucyni zapraszają na obchody 250-lecia konsekracji kościoła w Sędziszowie Małopolskim. Główna Msza w niedzielę 25 września o 11.30 pod przewodnictwem ks.bpa  Pacyfika Dydycza a po niej Piknik Kapucyński.
 
7. W imieniu Rady Ruchów Diecezji Rzeszowskiej Akcja Katolicka serdecznie zaprasza członków Stowarzyszeń, Ruchów, Wspólnot Modlitewnych, Róż Różańcowych na Rzeszowską Procesję Różańcową w dniu 2 października. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00. Zakończy się Mszą św. o godz. 16.30 w intencji Ojczyzny w naszej Bazylice.
 
8. We wszystkich kinach w Rzeszowie wyświetlany jest film „Smoleńsk”. Zachęcamy do obejrzenia.  Kino „Zorza” od 30 września wyświetlać będzie także film „Historia Marii”, również godny polecenia.
 
9. Nasz Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał żywność we wtorek (20.IX) w godz. 16.00-18.30 oraz w środę (21.IX) w godz. 16.00-18.00.
 
10. W każdy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.30 odmawiamy z wiernymi wieczorną Liturgię Godzin, czyli Nieszpory. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
11. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
- w poniedziałek – św. Józefa z Kupertynu, kapłana
- we wtorek – św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy Męczenników
- w środę - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
- w piątek - św. O. Pio z Pietrelciny.                      
 
12. W minionym tygodniu odszedł do Pana nasz parafianin: +Stanisław Lassota, zam. ul.Sienkiewicza 7. Wieczne odpoczywanie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.