Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 Niedziela Zwykła
1. Dzisiejsza Niedziela jest dniem modlitw o trzeźwość narodu. Naszą osobistą modlitwą wspierajmy tych, którzy podjęli próbę wyzwolenia się z nałogu oraz tych, którzy cierpią z powodu swoich bliskich nadużywających alkoholu. Dbajmy również o to, aby w życiu towarzyskim i rodzinnym nie nakłaniać innych do picia, a wręcz promować abstynencję.

2. Dzisiaj z racji Światowego Dnia Serca, na Rzeszowskim Rynku  organizowany jest festyn edukacyjno-rekreacyjny przez Centrum Medyczne Medyk i Oddział Podkarpackiego Towarzystwa Kardiologicznego. Można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Będzie także wiele atrakcji artystycznych, sportowych i tanecznych. Rozpoczęcie o godz. 12.00.

3. Ubiegłej Niedzieli na potrzeby diecezjalnego radia VIA zebraliśmy kwotę 1820 złotych. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

 4. Dzisiaj gościmy pośród nas Siostry Karmelitanki z Mielca, które przybyły aby prosić o finansowe wsparcie na rozbudowę przedszkola. Po zakończeniu ogłoszeń jedna z sióstr powie nam o tym dziele, a po Mszy św. siostry przeprowadzą kwestę.

5. Dom Diecezjalny „Tabor” i Szkoła Nowej Ewangelizacji przy ul. Wetlińskiej w Rzeszowie, zapraszają na spotkanie z aktorem Krzysztofem Czeczotem 26 września o godz. 19.15., który realizuje słuchowisko będące dźwiękową adaptacją najważniejszej księgi świata – Pisma Świętego – Starego i Nowego Testamentu.

6. Rada Ruchów i Stowarzyszeń zaprasza na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 1 października 2017 r. Przewodniczył jej będzie Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Początek o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, następnie przejście ulicami Rzeszowa do naszego Sanktuarium, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św.  Zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny Róże Różańcowe.

7. Wspólnota Serca Pana Jezusa naszej Parafii zaprasza wszystkich wiernych oraz członków naszych grup i wspólnot, na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej i trwać będzie do nabożeństwa różańcowego 6 października. Gorąco zachęcamy do udziału w tym czuwaniu.

8. W sobotę, 7 października 2017 w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna:  „Różaniec do granic”. Informacje na temat wielkiej modlitwy różańcowej, którą mamy duchowo opasać Polskę, podamy za tydzień.

9. Koncert Jednego Serca Jednego Ducha na rok 2018, znalazł się na liście zadań do głosowania Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego pod numerem 81 (kategoria III). Organizatorzy Koncertu zwracają się z serdeczną prośbą o zagłosowanie na Koncert. Karty do głosowania z wypisanym numerem zadania można pobrać z półki na prasę w drugiej kruchcie kościoła. Można też głosować przez Internet lub osobiście z wypełnioną drukowanymi literami kartą w punktach obsługi  mieszkańców, min. w Ratuszu i centrach handlowych.
 
10. Zapraszamy do naszego sklepiku klasztornego, gdzie można zakupić ciekawy i ładnie wydany album wydawnictwa Biały Kruk pt.: „Ty masz zwyciężać”, pozycja  poświęcona jest osobie metropolity krakowskiego Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, którego gościliśmy 12 IX na Odpuście M.B. Rzeszowskiej.

11. Zbliża się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku, w związku ze stuleciem objawień fatimskich, zachęcamy do tworzenia nowych róż różańcowych i zachęcamy do częstego udziału w Nabożeństwie Różańcowym o godz. 17.45.

12. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, bernardyńskiego kapłana, którego wstawiennictwa wzywamy tutaj w każdy poniedziałek, jest on Patronem Warszawy
- w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- w czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika
- w piątek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- w sobotę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.

13. W piątek 29 września przypadają imieniny zakonne o. Rafała Klimasa, kustosza i proboszcza oraz Pana Michała, organisty. Solenizanci zapraszają do wspólnej dziękczynnej modlitwy w wigilię święta, w czwartek 28 września podczas Mszy św. o godz. 18.30.

Autor:Klasztor / 2017-09-24
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.