Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzić będzie o. Rafał Klimas, proboszcz parafii istniejącej przy Sanktuarium, oraz p. Michał Legowicz, organista naszej Bazyliki. Czcigodnym Solenizantom już dzisiaj składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę o 18.30.
 
2. Zachęcamy do słuchania Katolickiego Radia Via, które od 18 lat służy mieszkańcom Rzeszowa i Podkarpacia. Nasze Sanktuarium jest w nim obecne miedzy innymi przez transmisje Mszy świętych z naszego kościoła we środy i soboty, a także informowanie diecezjan o ważnych wydarzeniach w naszej świątyni. W przyszłym tygodniu po każdej Mszy świętej przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczonena utrzymanieradia.
 
3. Dziękujemy też wszystkim, którzy wspierają Radio Maryja i Telewizję Trwampoprzez ofiary wrzucane w kopertach do skarbony przy ołtarzu św. Franciszka.
 
4. Parafia Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie w dniach od 30.09 - 07.10.2012 r organizuje „Jerycho Różańcowe”. Zapraszamy chętnych do włączenia się w tę modlitwę.
 
5. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Światowego Dnia serca, które odbędą się w przyszłą niedzielę na rzeszowskim rynku. W rodzinach od 12.00 do 18.30 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarzy specjalistów. Ponadto odbywać się też będą występy artystyczne i pokazy sportowe. Przewidziane są też atrakcje dla dzieci.
 
6. W poniedziałek, 1 października, parafia św. Krzyża w Rzeszowie przeżywać będzie 1 rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystość rozpocznie się  o godz. 17.00 różańcem. Mszy świętejo godz. 17.30 przewodniczył będzie ks.bp Kazimierz Górny. Zapraszamy!
 
7. We wtorek, 2 października w ramach katechez audiowizualnych odbędzie się spotkanie z Brygidą Grysiak, dziennikarką sejmową telewizji TVN24 aktywnie zaangażowaną w obronę ludzkiego życia. Spotkanie, pt. „Wybrałam życie” rozpocznie się o godzinie 19.30.
 
8. Istniejący przy naszym klasztorze „Teatr młodych”zaprasza na przedstawienie o świętym Franciszku z Asyżu, które zostanie wystawione w niedzielę, 7 października w auli bł. Jana Pawła II o godzinie 13.00 i 19.30.
 
9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   we wtorek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Bernardyna, patrona Warszawy;
-   we czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
-   w piątek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
-   w sobotę – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 
10. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można kupić tygodnik katolicki „Niedziela” z rzeszowskim dodatkiem, a także „Gościa Niedzielnego”. Polecamy też płyty DVD z katechez audiowizualnych z ostatnich miesięcy. Dostępna jest m.in. płytka pt. „Matrix w mediach” z udziałem Grzegorza Górnego i Tomasza Rowińskiego oraz katecheza „Uważaj na sekty!”, której gościem był Robert Tekieli.
 
11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.