Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 Niedziela Zwykła
1. W najbliższą niedzielę przypada dzień imienin o. Rafała Klimasa, który przez swój wieloletni trud i starania przygotowywał nasz Klasztor i Sanktuarium do Jubileuszu 500-lecia objawień M.B. Rzeszowskiej uroczyście przeżyty w ostatnim czasie oraz Pana Michała Legowicza – naszego organisty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizantów na sumę o 12.00.

2. Kuria Diecezjalna prosi, aby w przyszłą niedzielę 29 września zorganizować zbiórkę do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via”. Prosimy o wsparcie tej akcji.

3. W niedzielę 13 października będziemy przeżywać XIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

4. Parafialny Zespół „Caritas” w poniedziałek 23 września w godz. 15.30-18.00 będzie wydawał artykuły spożywcze dla osób i rodzin najuboższych z naszej Parafii. Artykuły będą wydawane tylko w wyznaczonym czasie.

5. Osoby pragnące przyjąć w tym roku sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne z o. Amosem w czwartek 26 września po wieczornej Mszy św. do auli w nowej części klasztoru.
    
6. W sobotę 28 września odbędzie się pielgrzymka Akcji Katolickiej do M.B. Rzeszowskiej z tej okazji dodatkowa Msza św. o 11.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby.

7. Również w sobotę (28.09) zapraszamy wszystkich uczestników sierpniowej pielgrzymki rowerowej z naszego Sanktuarium do Kalwarii Zebrzydowskiej na Mszę św. dziękczynną o 18.30 i spotkanie popielgrzymkowe w auli.
    
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
-   w poniedziałek – wspomnienie św. Ojca Pio, prezbitera
-   we środę – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera patrona Warszawy oraz naszej bernardyńskiej prowincji
-   we piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
-   we sobotę – wspomnienie św. Wacława, męczennika;

9. Od środy 25 września w czasie Mszy o 18.30 rozpoczniemy modlitwy Nowenny przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu – Założyciela naszego Zakonu, która przypada w dniu 4 października.

10. W kiosku klasztornym dostępne są nowe obrazki w różnych formatach z wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej w nowych koronach. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej, a zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” z rzeszowskim dodatkiem.

11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na nieszpory.
Autor:AS / 2013-09-22
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.