Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 Niedziela Zwykła
1. Dziś w godz. 14-19 na rzeszowskim rynku odbywa się Święto Osiedla Śródmieście Północ. Na scenie zaprezentują się m.in. dzieci z naszej Szkoły Podstawowej Nr 1, Przedszkola, Gimnazjum Nr 9 oraz Wojewódzkiego Domu Kultury. Święto zakończy występ zespołu akrobatyczno-cyrkowego ze Lwowa. Zapraszamy do udziału.
 
2. W poniedziałek 22 września odbędzie się Spotkanie Grup Modlitwy o.Pio i Rodziny Radia Maryja  z okazji 15-lecia Sanktuarium o.Pio w Terlicze.
 
3. Także w poniedziałek 22 września w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie pt. „Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara teologia Eucharystii” (wykład ks.bpa Edwarda Białogłowskiego, dyskusja).
 
4. W dniach 26-27 września na Jasną Górę pielgrzymują maturzyści a Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na  XXX Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się dniach 27 - 28 września. Szczegółowy program znajduje się na plakatach.
 
5. Z racji przypadającego we wrześniu 48. Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu w przyszła niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby naszego Katolickiego Radia Via.
 
6. W Instytucie Teologiczno-Pastoralnym (ul. Witolda 11a) rozpoczyna działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej. Zajęcia 2 razy w miesiącu. Rozpoczął się nabór na rok akademicki 2014/2015. Szczegóły na stronie internetowej i w sekretariacie.
 
7. Zbliża się XIV Dzień Papieski, który 12 października będziemy przeżywać pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie.
 
8. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek – wspomnienie św. o.Pio, kapłana zakonnika
- w czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Patrona naszej Prowincji Zakonnej oraz początek nowenny do św. Franciszka z Asyżu
- w sobotę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
 
9. Z żalem zawiadamiamy, że w sobotę 20 września 2014r. zaraz po odprawieniu Mszy św. o godz. 8.00 w naszej klasztornej zakrystii odszedł do Pana śp. Ks. Płk. Kan. Józef Pałęga, który pracował w klasztorach Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, pełnił posługę w Duszpasterstwie Wojskowym, jako Proboszcz Pułkownik Garnizonu Rzeszów, zaś po przejściu na emeryturę we wrześniu 1986r. nadal mieszkał w Rzeszowie i każdego dnia nawiedzał nasze Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, aby sprawować Mszę św. i z wielką gorliwością posługiwać w konfesjonale.
Pogrzeb w czwartek 25 września: 13.00 Msza św. pogrzebowa w Kościele Garnizonowym w Rzeszowiei złożenie ciała do grobu na Cmentarzu Wilkowyje.
W notesie ks. Kan. Józefa Pałęgi było zapisane jeszcze 10 przyjętych int. mszalnych, które zostaną odprawione w tygodniu o 8.00 w niedziele o 9.00.Prosimy osoby, które je zamówiły o zgłoszenie się do zakrystii przed rozpoczęciem Mszy św., ponieważ trudno jest odczytać z notesu treść niektórych intencji.
Za wszelkie dobro niech Bóg mu wynagrodzi radością nieba. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
Autor:AS / 2014-09-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.