Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
25 XII 2018 r. - Uroczystość Narodzenia Pańskiego
1.Przeżywamy piękne i pełne ciepła Święta Narodzenia Pańskiego. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczęliśmy o północy uroczystą Mszą św. tzw. Pasterką. Przed nami świąteczny czas rodzinnych spotkań. Niech będą one pełne pokoju, pogody ducha i dzielenia się tym co najpiękniejszego kryją w sobie nasze serca.
 
2. Dobiega końca II etap renowacji Bazyliki, Sali Jana Pawła i wirydarza klasztornego. Jest to duże wyzwanie finansowe i organizacyjne. Wszystkim wspierają nas duchowo i materialnie z serca dziękujemy.
 
3. Jutro w drugi dzień Świąt, porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na utrzymanie i rozwój Katolickiego Uniwersytetu w Lublinie i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W liturgiczne wspomnienie pierwszego męczennika, diakona, swoje imieniny obchodzi nasz współbrat, O. Szczepan Dolański, który posługuje w naszym sanktuarium jako spowiednik i kaznodzieja oraz asystent FZŚ. Czcigodnemu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, oraz zapraszamy do modlitwy w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 12.
 
4. Pojutrze, 27 grudnia w przypadają imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza, Jana Wątroby.  Zapraszamy w tym dniu do Rzeszowskiej Katedry na godz. 18, na Eucharystię pod przewodnictwem dostojnego solenizanta, którego również polecamy waszej osobistej modlitwie.
 
5. W czwartek 28 grudnia w święto Młodzianków, Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na Marsz za Życiem w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, następnie w naszej Bazylice o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży,  a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. 
 
6. Informujemy, że od 1 stycznia Msze św. wieczorne w tygodniu, odprawiane będą o godz. 18, pół godziny wcześniej niż do tej pory. Msze św. niedzielne odprawiane będą jak do tej pory, o godz. 18.30.
 
7. Odwiedziny Duszpasterskie, czyli Kolędę w rodzinach naszej parafii rozpoczniemy 7 stycznia. Program Kolędy podamy w Niedzielę 30 grudnia.
 
8. Na radosne świętowanie Narodzenia Pańskiego, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.
Autor:Klasztor / 2018-12-25
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.