Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu przypadają imieniny zakonne o. Rafała Klimasa, proboszcza, gwardiana klasztoru i kustosza Sanktuarium oraz Pana Michała Legowicza, organisty. Składając solenizantom serdeczne życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji we wtorek, 29 września, o godz. 18.30.
 
2. W ubiegłą niedzielę do puszek na wsparcie Katolickiego Radia VIA zebraliśmy 1.804 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
3. Dzisiaj na rzeszowskim Rynku w ramach Światowego Dnia Serca, promującego zdrowy tryb życia, będą punkty konsultacyjne, w których będzie można wykonać badania (ciśnienie, poziom cukru, EKG, itp.)
 
4. W Watykanie w dniach 4 – 25 października odbędzie się Synod o rodzinie. Prosimy o modlitwę przed i w czasie trwania Synodu. Z tej racji Duszpasterstwo Rodzin oraz Prezydium Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej zapraszają na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w kościele św. Rodziny w Rzeszowie. Rozpoczęcie adoracji w piątek, 2 października o godz. 18.00.
 
5. Od czwartku, 1 października, rozpoczniemy Triduum przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu z okolicznościowym kazaniem  i modlitwami nowenny w czasie Mszy św. wieczornej. W sobotę, 3 października, po zakończeniu wieczornej Mszy św. nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka tzw. Transitus. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Franciszka, Naszego Zakonodawcy. Zachęcamy do modlitwy franciszkańskie wspólnoty oraz wszystkich czcicieli św. Biedaczyny z Asyżu.
 
6. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc październik codziennie o godz. 17.45. Szczególnie zapraszamy do rodzinne modlitwy rodziców z dziećmi.
 
7. W niedzielę, 4 października, o godz. 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpocznie się Procesja Różańcowa, którą zakończy Msza św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich a zwłaszcza członków Róż Różańcowych.
 
8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W I piątek spowiedź dzieci o 16.00 i Msza św. o 16.30. Rano w I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 
9. W Liturgii bieżącego tygodnia:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
- we wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- w środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
- w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- w piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
 
10. Wieczorem o godz. 18.00 śpiewane Nieszpory. Zapraszamy.
 
11. (od 6.00 do 10.30) Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić trójwymiarowe obrazki Matki Bożej Rzeszowskiej, dewocjonalia i książki katolickie.
 
12. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana śp. Zygmunt Bonarski z ul. Marszałkowskiej 14. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2015-09-27
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.