Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 Niedziela Zwykła
1.25. września  obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Centrum Medyczne „Medyk” zapraszają na Rynek w Rzeszowie dzisiajod godz.12.00-18.00 na bezpłatne badania i edukację, co dla serca jest ważne. Badanie połączone jest
z występami artystycznymi i atrakcjami dla dzieci.
 
2. Serdecznie dziękujemy za ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Wspólnota Żywej Drogi Krzyżowej zebrała 3 187 zł.
 
3.Zapraszamy na film „Apostoł”, który będzie można obejrzeć w ramach Rekolekcji Filmowych w auli Domu Diecezjalnego „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie 29 września (czwartek) o godz. 19.00. Pokazuje on drogę, którą idą oraz cenę jaką płacą ludzie, szukający całym sercem Miłującego Boga. Wstęp -dobrowolna ofiara.
 
4. W sobotę 1 X rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Gorąco zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.45. Ojczyzna potrzebuje naszej modlitwy.
 
5. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, na Rzeszowską Procesję Różańcową w dniu 2 października. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00, a zakończy Mszą św. o 16.30 w naszej Bazylice.
 
6. 19 listopada br. Episkopat Polski wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach szczególnego aktu:Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W dniach 5 i 6 X w naszej Bazylice trwać będzie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji.
 
7.W sobotę 8 października odbędzie sięI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich modlących się za kapłanów w zorganizowanych grupach lub indywidualnie. Organizowany jest też wspólny wyjazd  z diecezji. Szczegółowe informacje na stronie www.apostolatmargaretka.pl
 
8. Od dzisiaj podczas wieczornej Mszy św. odmawiamy modlitwy Nowenny oraz Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w pięknym nabożeństwie Transitus w dniu 3 X  po wieczornej Mszy św, które upamiętnia błogosławioną śmierć św. Franciszka z Asyżu. W samą uroczystość św. Franciszka 4 X, w naszej świątyni porządek świąteczny, a więc Msze św. sprawowane będą o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30. Wszystkich, którzy chcą z nami uczcić  św. Franciszka, naszego Zakonodawcę, gorąco zapraszamy.
 
9. W najbliższy czwartek 29. września przypada święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin o. Rafała, kustosza miejsca i proboszcza, oraz Pana Michała naszego organisty. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć swoją życzliwą modlitwą solenizantów, zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30.
 
10. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy również:
we wtorek św. Wincentego a Paulo, kapłana,
w środę św. Wacława, męczennika,
w piątek św. Hieronima, kapłana i dra K-ła,
w sobotę św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i dra K-ła. Jest to zarazem I – a sobota miesiąca, odwiedziny chorych w naszej parafii.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.