Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 Niedziela Zwykła
1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku, w związku ze stuleciem objawień fatimskich, zachęcamy do tworzenia nowych róż różańcowych i zachęcamy do częstego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej Bazylice odprawiane jest o godz. 17.45.

2. Wraz z Radą Ruchów i Stowarzyszeń zapraszamy dzisiaj na Rzeszowską Procesję Różańcową w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Procesja z różańcem w ręku rozpocznie się o godzinie 15.00 przy Krzyżu Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów, następnie przejdzie ulicami Rzeszowa do naszej Bazyliki, gdzie o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św.  Matka Boża powiedziała w Fatimie: „Odmawiajcie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. Gorąco wszystkich zapraszamy na tę modlitwę.
                           
3. Dzisiaj podczas wieczornej Mszy św. rozpoczynamy triduum przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu z okolicznościowym kazaniem  i modlitwami. Natomiast we wtorek, 3 października, po zakończeniu wieczornej Mszy św. zapraszamy na Transitus, nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka naszego założyciela.

4. Wspólnota Serca Pana Jezusa naszej parafii zaprasza wszystkich wiernych oraz członków naszych grup i wspólnot, na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w czwartek 5 października po Mszy św. wieczornej i trwać będzie do nabożeństwa różańcowego 6 października. Gorąco zachęcamy do udziału w tym czuwaniu.

5. W sobotę, 7 października 2017 w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolska akcja modlitewna:  „Różaniec do granic”. Informacje na temat tej wyjątkowo ważnej akcji, znajdziecie na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl. W naszym Sanktuarium Matki Bożej Pani Rzeszowskiej włączymy się w tę wielką modlitwę odmawiając wszystkie cztery części różańca przed cudowną figurą i Najświętszym Sakramentem. Pierwszą część po Mszy św. o godz. 9, drugą część odmówimy o godz. 11.30. O godz. 12 Anioł Pański i Msza św., a po niej trzecia część. Czwartą część różańca odmówimy o godz. 17.45. Zapraszamy gorąco do tego wielkiego maratonu różańcowego. Polska i świat potrzebują modlitwy.

6. Za tydzień, dziękując Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją! Odbędzie się wtedy zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski.    

7. Zapraszamy do naszego sklepiku klasztornego, gdzie można zakupić ciekawy i ładnie wydany album wydawnictwa Biały Kruk pt.: „Ty masz zwyciężać”, pozycja  poświęcona jest osobie metropolity krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego, którego gościliśmy 12 IX na odpuście M.B. Rzeszowskiej.

8. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- 3 X: wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,
- 4 X: Uroczystość św. Franciszka z Asyżu
- 5 X: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
- 7 X: wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

9. W tym tygodniu przeżywamy dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca (odwiedziny chorych).

10. W środę 4 X w bazylice kalwaryjskiej nasz parafianin Maksymin Ferenc złoży wieczyste śluby zakonne, polećmy go opiece Matki Najświętszej.
Autor:Klasztor / 2017-10-01
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.