Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 Niedziela Zwykła
1. Dziś przypada dzień imienin o. Rafała Klimasa - byłego kustosza i proboszcza, który przez swój wieloletni trud i starania także przygotowywał nasz Klasztor i Sanktuarium do Jubileuszu 500-lecia objawień M.B. Rzeszowskiej oraz Pana Michała Legowicza – naszego organisty. Życząc im Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi otoczmy solenizantów także naszą modlitwą. Natomiast za tydzień swoje imieniny zakonne będzie obchodził o. Artur Stępień.
2. Parafia M.B. Saletyńskiej w Rzeszowie organizuje coroczne „Jerycho” w dniach 30 września – 7 października br. wraz z całodobową adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W związku z wojną w Syrii i trudną sytuacją uchodźców Episkopat Polski wzywa w przyszłą niedzielę, 6 października, do szczególnej modlitwy za Syrię oraz wsparcia swymi ofiarami pomocy udzielanej Syrii przez Caritas.
4. W Parafii M.B. Różańcowejod 3 do 5 października br. o 17.30 Duszpasterstwo Róż Różańcowych organizuje Triduum przed Uroczystą Sumą odpustową w niedzielę 6 października o 11.00.
5. Także w niedzielę 6 października br. o 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpocznie się III Rzeszowska Krucjata Różańcowa, którą po przemarszu zakończy Msza św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Zapraszamy do licznego udziału.
6. Kończąc Rok Wiary zapraszamy na „Seminarium Odnowy Wiary”, które w naszej Bazylice rozpocznie się we środę 2 października i będzie trwało do 20 listopada (8 tyg). Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu od 19.15 do około 21.45. W ramach seminarium przewidziane są konferencje, wspólna modlitwa, dzielenie się w grupach, a także praca indywidualna. Zapisy 2 i 9 października.
7. W sobotę, 12 października br., w Watykanie  w ramach Międzynarodowego Dnia Maryjnego  i w łączności z Rokiem Wiary odbędzie się międzynarodowe czuwanie modlitewne. Jasna Góra znalazła się wśród dziesięciu sanktuariów maryjnych z całego świata, które zaprosił Ojciec Święty do włączenia się w tę modlitwę. Sobotnie czuwanie, będzie trwać od godz. 18.00 do 22.00. Przewidziane jest połączenie poszczególnych sanktuariów z Watykanem za pomocą łączy telewizyjnych. Dzień później, w niedzielę, 13 października – w 96. rocznicę objawień fatimskich, Ojciec Święty Franciszek ponowi akt poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie przez  telewizję czy radio, by powierzyć się Niepokalanemu Sercu Maryi.
8. W niedzielę 13 października będziemy przeżywać XIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.
9. W najbliższy wtorek rozpoczyna się miesiąc październik z tej racji zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o 17.45. Szczególnie  zapraszamy młodzież i dzieci, które otrzymają pamiątkowe plansze maryjne i naklejki.
10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
-   w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
-   we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
-   w środę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
-   w piątek – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, diakona i założyciela 3 Zakonów
-   w sobotę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy;
11. W Uroczystość św. Franciszka z Asyżu – Założyciela naszego Zakonu, która przypada 4 października w I piątek m-ca porządek Mszy św. świąteczny (6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30 i 18.30). Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka tzw. Transitus. Przed Uroczystością Triduum z kazaniami na Mszach św. o 9.00 i 18.30. Zapraszamy czcicieli św. Franciszka, a szczególnie członków III Zakonu oraz Młodzież Franciszkańską.
12. Pierwszopiątkowa spowiedź dzieci od 16.00 a później Msza św. W I sobotę m-ca odwiedziny chorych w parafii z posługą sakramentalną.
13. W kiosku klasztornym dostępne są nowe obrazki w różnych formatach z wizerunkiem Matki Bożej Rzeszowskiej w nowych koronach. Zachęcamy też do nabywania prasy katolickiej, a zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” z rzeszowskim dodatkiem.
14. Dzisiaj zapraszamy jeszcze o 18.00 na nieszpory.
15. Dziś po każdej Mszy św. przedstawiciele Caritasu i Liturgicznej Służby Ołtarza zbierają datki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via”. Prosimy o wsparcie tej akcji.
Autor:AS / 2013-09-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.