Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
26 Niedziela Zwykła
1. Życząc obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej witamy dziś w naszej wspólnocie zakonnej o.Konstancjusza Makówkę, który decyzją Zarządu Prowincji ponownie został skierowany do pracy w naszym sanktuarium.
 
2. W poniedziałek 29 września przypadają imieniny zakonne o. Rafała Klimasa, kustosza i proboszcza oraz Pana Michała, organisty. Z tej okazji w tym dniu naszą modlitwą podczas Mszy św. wieczornej otoczymy Pana organistę Michałą, natomiast o. Rafała także w czasie Mszy św. o 18.30 ale wyjątkowo w dniu 1 października po jego powrocie z pielgrzymki.
 
3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Serca. Na rzeszowskim rynku od 12.00 do 18.00 będą/są występy artystyczne, pokazy sportowe oraz bezpłatne badania. Szczegóły na plakacie. Także od dzisiejszej niedzieli módlmy się w int. zbliżającego się III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego rodzinie.
 
4. Parafia M.B.Saletyńskiej w Rzeszowie organizuje coroczne „Jerycho” w dn. 30 września – 7 października br. z całodobową adoracją Najśw. Sakramentu.
 
5. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Szczególnie zachęcamy rodziców z dziećmi, które dostaną specjalne naklejki za udział w Różańcu.
 
6. Od środy rozpoczniemy Triduum przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu z okolicznościowym kazaniem  i modlitwami nowenny w czasie Mszy św. wieczornej. W piątek 3 października po zakończeniu wieczornej Mszy św. nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka tzw. Transitus. W sobotę 4 października Uroczystość św. Franciszka, Naszego Zakonodawcy, porządek Mszy św. świąteczny (6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz 16.30, 18.30). Zachęcamy do udziału franciszkańskie wspólnoty oraz wszystkich czcicieli św. Biedaczyny z Asyżu.
 
7. W środę 1 października O. Amos Smolarek zaprasza młodzież chcącą przyjąć w tym roku szkolnym sakrament bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.30 oraz spotkanie organizacyjne po jej zakończeniu.
 
8. W niedzielę 5 października br. o 15.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów rozpocznie się kolejna Rzeszowska Krucjata Różańcowa, którą po przemarszu zakończy Msza św. w naszej Bazylice o 16.30 pod przewodnictwem Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich a szczególnie członków Róż Różańcowych.
 
9.W Liturgii Kościoła wspominamy:
-w poniedziałek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- we wtorek – św. Hieronima, kapłana i dokotora Kościoła
- w środę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus
- w czwartek – św. Aniołów Stróżów
- w sobotę – św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów
 
10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W I piątek spowiedź dzieci o 16.00 i Msza św. o 16.30. Rano w I sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Już dziś zapowiadamy, że w listopadzie I sobota wypadnie w Urocz. Wszystkich Św. więc do chorych w przyszłym miesiącu udamy się wyjątkowo tydzień póżniej.
 
11. Dziś jeszcze zapraszamy na nieszpory niedzielne o 18.00.
 
12. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką, dewocjonalia i pamiątki z sanktuarium.
 
13. Jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, w dniu dzisiejszym po każdej mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA w Rzeszowie. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 
14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ks. Płk. Kan. Józefa Pałęgi, który wiele lat posługiwał wiernym w naszym sanktuarium. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w tych uroczystościach oraz pamiętają o nim w modlitwie. Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2014-09-28
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.