Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27 I 2019 r. - III niedziela zwykła
1. Do 2 lutego włącznie, funkcjonować będzie betlejemska szopka. Ruchome elementy szopki włączamy w dni powszednie od godz. 10 do 17.30, w niedzielę poza czasem Mszy św., dlatego gorąco prosimy, aby podczas trwania Eucharystii, nie spacerować po kościele do szopki, bowiem jest to czas modlitwy, do której potrzebna jest cisza i skupienie.
 
2. W tym tygodniu przypada I piątek i I-a sobota miesiąca, w którą odwiedzimy chorych parafii.
 
3. 2 lutego w sobotę - Święto ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św. w Bazylice świąteczny. Msze św. sprawowane będą o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18. W tym dniu przypada też Dzień Życia Konsekrowanego. Przeżywać go będziemy w katedrze rzeszowskiej pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. O godz. 11.00 obrzęd poświęcenia gromnic i Eucharystia z odnowieniem ślubów zakonnych.
 
4. Składka z 2 lutego przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. 
 
5. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżywamy: 
jutro wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dra Kościoła
w środę wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy
w czwartek św. Jana Bosco, kapłana.
 
6. Z racji zbliżającego się Dnia Życia Konsekrowanego informujemy, że przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych. Są to osoby świeckie, które  postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała. 
Autor:Klasztor / 2019-01-27
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.