Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27 Niedziela Zwykła
1.19 listopada tego roku Episkopat Polski wraz ze zgromadzonym ludem Bożym dokonają w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach szczególnego aktu:  Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W dniach 5 i 6 X w naszej Bazylice trwać będzie całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Dzisiaj po Mszach św. nasza Grupa Intronizacyjna NSPJ zapisuje chętnych, którzy o konkretnej godzinie zechcą w naszej świątyni modlić się, adorując Najświętszy sakrament.
 
2. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Rzeszowską Procesję Różańcową. Procesja rozpocznie się pod Krzyżem na Placu Śreniawitów o godz. 15.00, a zakończy Mszą św. o godz.16.30 w naszej Bazylice.
 
3.W najbliższy czwartek 6. października przypadają imieniny o. Artura, wikarego klasztoru, katechety i opiekuna LSO oraz Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej. O. Solenizantowi składamy najlepsze życzenia, a wszystkich, którzy chcą wesprzeć go swoją życzliwą modlitwą, zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30.
 
4. W sobotę, 8 października odbędzie sięI Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium w Krakowie- Łagiewnikach. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich modlących się za kapłanów w zorganizowanych grupach lub indywidualnie. Organizowany jest też wspólny wyjazd  z diecezji autobusem spod Katedry. Szczegółowe informacje na stronie www.apostolatmargaretka.pl 
 
5. W niedzielę, 9 października, będziemy przeżywaćXVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami  miłosierdzia”. Główne uroczystości odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej i Parku Papieskim: 12.30 - gry i zabawy dla dzieci; 15.00 - Msza św. i modlitwa o Boże Miłosierdzie dla świata, 16.30 - Koncert papieski. W dniach 7-9 X br. VII edycja "Pielgrzymowania ze św. Janem Pawłem II po Rzeszowie". Zapraszamy do udziału.  
 
6. Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na  Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę  w sobotę 15 października 2016 r.  Organizowany jest wspólny wyjazd autobusem spod Rzeszowskiej Katedry w sobotę 15 października 2016 r. o godz. 5.30. Więcej informacji w Katedrze.
 
7. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Gorąco zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.45. Ojczyzna potrzebuje naszej modlitwy.
 
8. Najbliższe spotkanie Grupy biblijnej odbędzie się w czwartek 6 X o godz.16.30  w BCRK. Serdecznie zapraszamy nowych chętnych.
 
9. Jutro wieczorem rozpoczynamy uroczystości ku czci św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu. O godz. 18.30 Uroczystej Mszy św. przewodniczył będzie bp ordynariusz Jan Wątroba, natomiast po Mszy św. gwardian naszego klasztoru o. Rafał Klimas poprowadzi nabożeństwo „Transitus” upamiętniające błogosławioną śmierć św. Franciszka z Asyżu. We wtorek Uroczystość św. Franciszka, w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny: 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału, zarówno jutro jak też we wtorek.
 
10. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
- w I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne
- w I piątek wynagradzamy Bogu za nasze i bliźnich naszych grzechy
- w sobotę Najśw. Maryi Panny Różańcowej.
 
11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. + Józef – Tadeusz Orzech zam. przy ul. Różanej, polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.