Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27 Niedziela Zwykła - Uroczystość św. Franciszka
1.Dzisiaj czcimy św. Franciszka z Asyżu, założyciela naszego zakonu. Dziękując Bogu za dar życia zakonnego, zapraszamy was do modlitwy o nowe powołania do naszej bernardyńskiej wspólnoty.
 
2. Trwa miesiąc szczególnej, różańcowej modlitwy. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe w naszej Bazylice o 17.45. Starsi chętniej przychodzą na Różaniec, brakuje młodzieży i dzieci, które Matka Najśw. w Fatimie w 1917 roku prosiła, aby odmawiały tę modlitwę. Gorąco zachęcamy i ponawiamy prośbę Maryi: odmawiajcie różaniec, dzisiaj kiedy jak widać, wielu ludzi się gubi, czasem i ci, którzy mają być przewodnikami. Choroba duszy, a może i choroba psychiki może dotknąć różnych osób, trzeba gorącej modlitwy.
 
3. W tym tygodniu we wtorek przypadają imieniny zakonne o. Artura Stępnia, wikarego i ekonoma naszego klasztoru. O. Artur jest katechetą, opiekunem LSO i duszpasterskiej grupy: Żywa Droga Krzyżowa. Składając solenizantowi najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy w jego intencji we wtorek, 6 października, o godz. 18.30.
 
4. Diecezjalny Duszpasterz Róż Różańcowych zaprasza Róże parafii z dekanatów rzeszowskich na wspólną modlitwę różańcową w intencji Synodu o rodzinie w Uroczystość Odpustową, 7 października o godz. 17.30 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie, przy Alei Wyzwolenia.
 
5. Od dziś do 25 października w Rzymie odbędzie się  XIV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Przedmiotem obrad Zgromadzenia są: “Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Bierze w nim udział także nasz ordynariusz bp Jan Wątroba, który prosił o modlitwę tutaj w sanktuarium. Zachęcamy więc do gorącej modlitwy w intencji Synodu podczas Eucharystii  i nabożeństw różańcowych.
 
6. W niedzielę, 11 października będziemy obchodzić XV Dzień Papieski pod hasłem: "„Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Istotę tego dnia przedstawia nam dzisiaj podczas kilku Mszy św. stypendystka JPII. Będziemy wdzięczni za wsparcie materialne tego dzieła w przyszłą Niedzielę poprzez ofiarę złożoną do puszki.
 
7. Zawierzenie Środowiska Akademickiego Chrystusowi odbędzie się w niedzielę, 11 października 2015 r. na Mszy św.  w Katedrze o godz. 15.00. Po niej nastąpi poświęcenie  i otwarcie Parku Papieskiego. Zapraszamy studentów, pracowników nauki i administracji naszych Uczelni.
 
8. We wtorek, 13 października br., przeżywać będziemy imieniny Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.  
 
9. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy:
- jutro wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
- w środę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
- w piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.