Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
27 X 2019 r. - Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego
1. Składamy staropolskie Bóg zapłać za ofiary złożone na nowe konfesjonały. Do tej pory zebraliśmy 10 tysięcy złotych, potrzebujemy jeszcze 40.000.
 
2. W środę – 30 X o godz. 17 powitamy w naszym sanktuarium relikwie św. JPII, w ramach ich peregrynacji po parafiach naszej diecezji. O godz. 18 Msza św., podczas której dokonamy poświęcenia nowych konfesjonałów. Relikwie pozostaną u nas 1 dzień i przekazane zostaną do następnej parafii.
 
3. Za kilka dni rozpoczniemy miesiąc dedykowany poprzez modlitwę, naszym zmarłym. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu przez cały listopad. Bardzo prosimy o czytelne wypełnianie wypominek.
 
4. Do czwartku włącznie zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe, w naszej Bazylice o godz. 17.20, dzisiaj o godz. 17.50.
 
5. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich św. W naszej Bazylice porządek Mszy św. jak w Niedzielę. Na wszystkich cmentarzach w Rzeszowie Msza św. sprawowana będzie o godz. 14. Natomiast na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, Msza św. i procesja za zmarłych odbędzie się w piątek 2 listopada o godz. 17. Przypominamy, że każdy katolik ma w tym dniu obowiązek uczestniczenia we Mszy św., nie zastępuje jej nawiedzenie cmentarza.
 
6. W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce 1 i 2 listopada o godz. 17.45. Gorąco zapraszamy.
 
7. W sobotę 2 XI wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. W Bazylice porządek Mszy św. jak w dni świąteczne czyli o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30.
2 listopada przypada też I sobota miesiąca, dlatego też w tym dniu nawiedzimy chorych w parafii.
 
8. Wierni w dniach od 1 do 8 listopada mogą pod zwykłymi warunkami zyskać dla zmarłych odpust zupełny, który może być ofiarowany za jednego zmarłego lub za dusze w czyśćcu cierpiące. Trzeba w stanie łaski uświęcającej przyjąć komunię św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
 
9. Grupa Teatralna Wspólnoty Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa serdecznie zaprasza na spektakl o życiu Rozalii Celakówny pt. „Idę śladami Króla królów i Pana panów”. Przedstawienie odbędzie się w przyszłą Niedzielę o godz. 18.15 w auli A-1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 C w Rzeszowie. Wstęp wolny
 
10. Jutro w Liturgii Kościoła przeżywamy święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 
11. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana śp. Helena – Aleksandra Staderska zam. przy ul. M. Konopnickiej i Bronisław Pietraszek zam. przy ul. Szwoleżerów. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Autor:Klasztor / 2019-10-27
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.