Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem: "„Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszach św. młodzież zbiera do puszek ofiary na dzieło: Fundacja JPII, które wspiera uzdolnioną, a chętną do nauki, młodzież z ubogich rodzin.
 
2. W sobotę 15 X zapraszamy na  Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę. Również w tym dniuna Jasnej Górze odbędzie się „Wielka Pokuta” za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Zapraszamy wszystkie ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty i poszczególnych wiernych. Rozpoczęcie o godz. 11.00.  Z Rzeszowa organizowane są autokarowe wyjazdy: z Katedry oraz z Domu Diecezjalnego TABOR. Gorąco zachęcamy do udziału.
 
3. 15 październikaprzeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka zapraszamy na Różaniec, prelekcję i Mszę Świętą do Kościoła Farnego w Rzeszowie Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.
 
4. Zapraszamy na promocję płyt Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2016, która odbędzie się w Niedzielę, 16 października. O godz. 13.00 Różaniec z rozważaniem Jana Budziaszka, a o godz. 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury, przy ul. Okrzei 7 - prezentacja i promocja płyt.
 
5. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w ogólnoświatowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”, która odbędzie się 18 października o godz. 9.00. Organizatorzy wzywają: „gdziekolwiek jesteś podejmij modlitwę na różańcu o jedność i pokój. Jeśli nie będzie możliwości na modlitwę o tej godzinie zachęcamy do modlitwy różańcowej w kościele w czasie nabożeństwa różańcowego lub wraz z rodziną w domu.
 
6. Są jeszcze wolne miejsca na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 18-25 października. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Józefa Kuli w Kurii Diecezjalnej. Szczegółowy program na stronie Biura El Holiday.
 
7. Do 12 grudnia ZOZ nr 2 w Rzeszowie prowadzi bez skierowań bezpłatne badania mammograficzne w kampani „RAK a ZDROWIE” (Zapisy tel 17 8613605)
 
8. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Gorąco zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe do naszej świątyni, codziennie o godz. 17.45.
 
9. W zakrystii można już składać wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się codziennie w Bazylice przez cały listopad. Gotowe do wypełnienia karteczki można zabrać z bocznych ołtarzy i pulpitów pod chórem.
 
10. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
w czwartek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
w sobotę wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła.
 
11. W naszym klasztornym sklepiku można zakupić płytkę DVD z nagraniem poświęcenia Wielkiego Ołtarza w naszej Bazylice w dniu 28 VI oraz koncertem, który odbył się na zakończenie uroczystości.
 
12. W tym tygodniu 13 października swoje imieniny obchodzi J.E.Ks.Bp Edward Białogłowski. Otoczmy Solenizanta naszą modlitwą…(Pod Twoją obronę)
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.