Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Dzień Dziecka Utraconego. W modlitwie chciejmy pamiętać o smutku i bólu tych rodziców, którym urodziło się martwe dziecko, bądź po porodzie zmarło.

2. Dzisiaj gościmy na naszych Ogrodach Ogólnopolskie Hubertusy, o 11 uroczysta Msza św. na ołtarzu polowym z udziałem delegatów z całego kraju.

3.  Również dzisiaj ma u nas miejsce promocja płyt z Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2017. W programie: o godz. 12.00 Msza św. w Bazylice, po niej Różaniec z rozważaniem Jana Budziaszka, o godz. 14.00 w Wojewódzkim Domu Kultury, przy ul. Okrzei 7 - prezentacja i promocja płyt.

4. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na wartościowy film „Dwie korony”, o życiu św. Maksymiliana Kolbego.

5. W sobotę, 21 października w katedrze rzeszowskiej o godz. 12 odbędzie się dziękczynienie za 25 lat działalności misyjnej diecezji rzeszowskiej, oraz Kongres Misyjny Dzieci.

6. W Niedzielę, 22 października przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, którą rozpoczniemy Tydzień Misyjny (22-28 października).  Taca  z tej Niedzieli  przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

7. Szkoła Nowej Ewangelizacji  zaprasza na Kurs Nowe Życie, w dniach od 3 do 5 listopada w Domu Diecezjalnym „Tabor”, przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie.

8. Zapraszamy na Narodową Pielgrzymkę Mężczyzn na Jasną Górę, 4 listopada 2017 r. (Męskie Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u tronu Królowej). Rozpoczęcie Pielgrzymki o godz. 10.00 w Sali Ojca Kordeckiego. O godz. 15.00 - Msza św. w jasnogórskiej bazylice a po niej zawierzenie mężczyzn Matce Bożej.

9. Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na spektakl o kardynale Adamie Kozłowieckim SJ, obywatelu Polski i Zambii, pierwszym arcybiskupie Lusaki. Ten Wielki Apostoł Afryki, który 61 lat swojego życia poświęcił mieszkańcom kontynentu afrykańskiego, urodził się i wychował w Hucie Komorowskiej k. Kolbuszowej.

10. Rozpoczynają się zapisy na VII Diecezjalną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która  odbędzie się w dniach od 03.02.do 10.02.2018 r. Pierwsze spotkanie 26.10.2017 r.
o godz. 17.30 w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie.

11. W zakrystii można już składać wypominki za zmarłych. Na półce za ławkami są do zabrania druczki. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.

12. Zapraszamy do naszej kawiarenki przy Ogrodach gdzie znajdziemy duży wybór miodów, syropów i ziół zakonnych.

13. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
16 X: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
17 X: św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika,
18 X: św. św. Łukasza, ewangelisty,
19 X: św. Piotra z Alkantary,
20 X: św. Jana Kantego, prezbitera,
21 X: bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

14. Dzisiaj jeszcze zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które w naszej Bazylice codziennie, ma miejsce o 17.45.

Autor:Klasztor / 2017-10-15
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.