Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu do naszej rzeszowskiej wspólnoty oo. Bernardynów dołączył o. Józef Krawiec OFM, którego serdecznie witamy i życzymy obfitości łask Bożych i opieki M.B. Rzeszowskiej w pracy duszpasterskiej.
 
2. Dziś uroczyście obchodzimy XII Dzień Papieski. W tym dniu przy każdym kościele organizowana jest zbiórka do puszek na stypendia papieskie dla ubogiej młodzieży. Za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne: Bóg zapłać.
 
3. W poniedziałek 15 października będziemy przeżywać w Polsce kolejny Dzień Dziecka Utraconego. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich bolejących rodziców, która odbędzie się w Rzeszowskiej Farze - o godz. 17.30 Różaniec i o 18.00 Msza św.
 
4. Parafialny zespół „Caritas” w dniach 16-17 października 2012r. (tj. wtorek i środa) w godzinach od 15.30 do 17.30 będzie wydawał artykuły spożywcze dla osób z najuboższych rodzin w naszej Parafii. Artykuły będą wydawane tylko w wyznaczonym czasie.
 
5. W czwartek 18 października po nabożeństwie różańcowym ok. godz. 18.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z o.Ekspedytem.
 
6. W sobotę 20 października organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę. Zgłoszenia u Diecezjalnego Duszpasterza Kobiet ks. Krzysztofa Gołąbka ( Tel. 503 189 700)
 
7. Również w sobotę 20 października o godz. 16.00 przy kościele OO. Dominikanów w Rzeszowie rozpoczyna działalność nowa Poradnia Rodzinna, w której będą prowadzone katechezy przedślubne. Szczegóły na stronie internetowej OO. Dominikanów.
 
8. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Taca z przyszłej niedzieli w całości będzie przeznaczona na misje.
 
9. Przyszła niedziela to także dzień, w którym zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski przeprowadza się badania praktyk religijnych (dominicantes i communicantes), czyli udział wiernych we Mszy św. i liczba przyjmujących Komunię św.
 
10. Informujemy, że przygotowaliśmy już terminarz Mszy świętych na 2013 rok. Już dzisiaj można pomyśleć o ważnych rodzinnych wydarzeniach, które chcielibyśmy polecić Bogu w czasie Eucharystii (urodziny, imieniny, rocznice i jubileusze małżeńskie). Warto też pamiętać o modlitwie dziękczynnej za otrzymane łaski i o Mszach za zmarłych.
 
11. Kartki wypominkowe z imionami naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecać w nabożeństwach listopadowych, można już składać w zakrystii. Kartki można wziąć z przedsionka bazyliki.
 
12. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
- we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
- w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
- w czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty;
- w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.
 
13. Zachęcamy, aby w rozpoczętym Roku Wiary sięgać do Pisma Świętego, a także Katechizmu Kościoła Katolickiego, który można nabyć w kiosku klasztornym.
 
14. Na zakończenie Eucharystii po wystawieniu Najświętszego Sakramentu, odmówimy wspólnie modlitwę o dobre przeżycie Roku Wiary i otrzymamy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Autor:AS / 2012-10-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.