Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu” obchodzimy XIII Dzień Papieski. Zachęcamy do składania datków do puszek, z których zostaną ufundowane stypendia papieskie dla uzdolnionej młodzieży z biednych rodzin.
 
2. Dzisiaj też swoje imieniny obchodzi bp Edward Białogłowski, wikariusz generalny naszej Diecezji. Powierzamy Czcigodnego solenizanta wstawiennictwu Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
3. Serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację nowego roku akademickiego wszystkich uczelni Diecezji, która odbędzie się w jutro o godz. 18.30 w naszej Bazylice.
 
4. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają we wtorek, 15 października, do kościoła Świętego Krzyża w Rzeszowie na wspólną modlitwę w ramach Dnia Dziecka Utraconego, w intencji rodziców, którzy utracili dzieci. W programie: różaniec o 17.45 i Msza Święta o 18.30.
 
5. W przyszłą sobotę o g. 20.00 telewizja Polsat zacznie emisję znakomitego mini serialu, pt. „Biblia”. Zachęcamy do śledzenia losów biblijnych bohaterów. Serial będzie emitowany przez pięć tygodni.
 
6. Za tydzień obchodzić będziemy „niedzielę misyjną”. W naszej Bazylice gościć będziemy o. Sylwana Jędrykę, naszego współbrata pracującego w Argentynie, kraju, z którego pochodzi papież Franciszek. Misjonarz będzie głosił kazania na wszystkich Mszach świętych, a po nich do puszki będzie zbierał ofiary na pomoc misjonarzom. W duchu odpowiedzialności za pracę misjonarzy gorąco zachęcamy o wsparcie finansowe tej inicjatywy.
 
7. Zbliża się miesiąc modlitwy w intencji zmarłych. Zachęcamy do zabierania kartek wypominkowych. Są one wyłożone w przedsionku kościoła, a także na półkach pod chórem. Kartki wypełnione czytelnym pismem składamy w zakrystii.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym tygodniu złożyli ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom w Syrii. Zebraliśmy 2644 zł.
 
9. Parafialny Zespół „Caritas” zaprasza ubogich z terenu naszej parafii po odzież zimową. Będzie ona wydawana w poniedziałek od 15.30 do 17.30.

10. Przypominamy, że w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie można oglądać wystawę, pt. „Bernardyni – zgodnie z regułą” przygotowaną z okazji Wielkiego Jubileuszu naszego Sanktuarium. Dzisiaj wystawa jest otwarta od 10.00 do 16.00. W dni powszechnie oprócz poniedziałku i soboty – od 9.00 do 15.30.
 
11. W kiosku klasztornym można nabyć pamiątki z naszego Sanktuarium, a także prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad Marcina Jakimowicza z o. Stanisławem Jaroszem, który w 2012 roku był gościem „Katechezy Audiowizualnej” w naszym kościele. Przypominamy, że dostępne są też nowe obrazki z Matką Bożą Rzeszowską w nowej koronie. Zachęcamy też do nabywania wrześniowego numeru „Egzorcysty”.
 
12. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nabożeństwo różańcowe o 17.45.
 
Na koniec w łączności z Ojcem świętym Franciszkiem pragniemy odnowić akt poświęcenia Narodu Polskiego Niepokalanemu Sercu Maryi. Uczynimy to posługując się słowami kardynała Augusta Hlonda z 1946 r.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.