Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski. Zapraszamy i zachęcamy do pielgrzymowania "Rzeszowskim Szlakiem Świętych"oraz na Koncert Papieski na Rynku Rzeszowskim w godz..18. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na wsparcie w nauce uboich dzieci i młodzieży, aby budować tzw. " Zywy pomnik Jana Pawła II"
 
2. Jutro przypadają imieniny Ks. Bpa Edwarda. Jego biskupia posługę polecajmy Bogu przez przyczynę Matki Bożej, której jest wiernym czcicielem.
 
3.  W środę 15 X  w naszej bazylice odbędzie się Zawierzenie Środowiska Akademickiego Matce Bożej Rzeszowskiej. O godz. 18.30  Ordynariusz Diecezji Ks. Bp Jan Wątroba odprawi uroczystą Mszę św. podczas której dokona zawierzenia Matce Bożej studentów i wykładowców, oraz władz wyższych uczelni Podkarpacia na początku kolejnego roku studiów.
 
4. W środę, 15 października przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym Duszpasterstwo Rodzin zachęca do modlitwy w intencji małżeństw i rodzin, które doświadczyły bolesnej sytuacji utraty dziecka. W Rzeszowie tę intencję będziemy polecać Panu Bogu razem z obrońcami życia 16 października w kościele p.w. Świętego Krzyża. O godz. 17:45 będzie modlitwa różańcowa i Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko.
 
5. Przyszła Niedziela 19 października jest Niedzielą Misyjną. W naszych modlitwach zawierzajmy szczególnie te regiony świata, gdzie nasi bracia i siostry w Chrystusie cierpią prześladowanie za wiarę.
 
6. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą Niedzielę prowadzone będą badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).
 
7. Rzeszowskie Stowarzyszenie Dziedzictwo Jana Pawła II „Lumen et Spes” składa serdeczne podziękowanie dla Parafii Rzeszowa, wszystkich Instytucji, Organizacji, Rad Osiedli i Osób Indywidualnych, którzy przyczynili się do wyboru Projektu: Budowa Parku Papieskiego w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Aktualnie trwają bezpośrednie przygotowania do realizacji tego pięknego dzieła.
 
8. Ochotnicze Hufce Pracy zachęcają  młodzież w wieku od 16 do 18 lat, aby wzięła udział w projekcie „Pomysł na siebie”, w celu zdobycia kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.
 
9. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z form tej modlitwy są tzw. Wypominki. Na półce w kruchcie i pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy codziennie w bazylice przez cały listopad.
 
10. Jest już przygotowany terminarz Mszy św. na rok 2015. W zakrystii można więc zarezerwować terminy i zamówić Msze św. na przyszły rok.
 
11. Przy naszym Sanktuarium działa 15 Wspólnot duszpasterskich spośród dzieci, młodzieży i dorosłych. W związku ze zmianami w naszym klasztorze nastąpiły zmiany opiekunów niektórych Wspólnot:
Grupę ministrantów prowadził będzie O. Anastazy,
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich O. Amos,
Odnowę w Duchu Św., która przy naszym Sanktuarium M.B. Rzeszowskiej świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia O. Zefiryn, pozostałe grupy duszpasterskie wg wcześniejszych ustaleń. Obszerniejsze informacje dotyczące terminów spotkań i wewnętrznej formacji członków poszczególnych grup można znaleźć w gablotach, na stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl, będziemy je również podawać w najbliższym czasie.
 
12. W Liturgii Kościoła wspominamy:
- jutro bł. Honorata Koźmińskiego, kapucyna
- w środę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła
- w czwartek św. Jadwigi Śląskiej
- w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
- w sobotę święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia.
 
13. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Emilia Sroka zam. Przy ul. Konopnickiej 3, polećmy ją miłosierdziu Bożemu.
 
14. Na koniec włączmy się jeszcze w modlitwę do św. Rodziny w intencji trwającego w Rzymie Synodu:
 
Jezu, Maryjo i Józefie w Was kontemplujemy blask prawdziwej miłości, do Was zwracamy się z ufnością.
Święta Rodzino z Nazaretu, uczyń także nasze rodziny środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy, autentycznymi szkołami Ewangelii i małymi Kościołami domowymi.
Święta Rodzino z Nazaretu niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza przemocy, zamknięcia i podziałów: ktokolwiek został zraniony albo zgorszony niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.
Święta Rodzino z Nazaretu, oby Synod Biskupów mógł przywrócić wszystkim świadomość sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny, jej piękna w Bożym zamyśle.
Jezu, Maryjo i Józefie usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania. Amen.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.