Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
28 Niedziela Zwykła (XV Dzień Papieski)
1. Dzisiaj obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem: "„Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Po Mszy św. Młodzież Franciszkańska zbiera do puszek ofiary na wsparcie stypendystów JPII. Już z góry dziękujemy za wsparcie materialne tego dzieła.
Dzisiaj też po Mszy św. godz. 15 w Katedrze zostanie uroczyście otwarty i poświęcony Par Papieski JPII, na błoniach, gdzie 2 czerwca 1991 roku JPII odprawił Mszę św. podczas której beatyfikował bpa Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji
 
2. Październik, to miesiąc modlitwy różańcowej, do której szczególnie zachęca Matka Najświętsza. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe w naszej Bazylice o 17.45. Na różańcu omadlajmy naszą Ojczyznę, a także trwający w Rzymie Synod Biskupów poświęcony rodzinie.
 
3. We wtorek, 13 października przypadają imieniny Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.  
 
4. Grupa AA Zasada 62, od roku funkcjonująca przy naszym klasztorze, zaprasza na spikerski mityng otwarty "Moja droga do duchowości", który odbędzie się 12.10 o godz. 18.00 w Sali nr 3 Bernardyńskiego Centrum.
W mityngach otwartych biorą udział także osoby nieuzależnione. Mityngi otwarte odbywają się także w każdy ostatni poniedziałek miesiąca o godzinie 18.
 
5. Wspólnota "Emaus" Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary pod hasłem: "Napełniony będzie Duchem Świętym" Spotkania będą odbywać się w każdą środę od 14 października do 9 grudnia 2015 od godziny 19.00, w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie.
 
6. W czwartek, 15 października przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka zapraszamy na Różaniec i Mszę Świętą do kościoła Farnego w Rzeszowie. Modlitwa rozpocznie się o godzinie 17.30.
 
7. Organizatorzy Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha zapraszają na uroczystą promocję płyt tegorocznego Koncertu, która odbędzie się 18 października  od godz. 12.00.
W programie: Msza św. w naszej Bazylice, a po niej Różaniec z rozważaniami Jana Budziaszka, następnie  Agapa i Prezentacja płyt .
 
8. W niedzielę, 18 października, przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny – taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. W dniach 18-24 października odchodzimy Tydzień Misyjny.
 
9. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy:
- we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
- w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła
- w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
- w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
10. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności + Zbigniew Przybyło zam. przy ul. Szwoleżerów 5. Wieczne odpoczywanie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.