Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
29 IX 2019 r. - XXVI niedziela zwykła
1. W związku z Światowym Dniem Serca dzisiaj o godz. 13.00 w Rzeszowie na Rynku organizowany jest festyn edukacyjno-rekreacyjny połączony z możliwością skorzystania z bezpłatnych badań i porad lekarskich.

2. We wtorek o godz. 17.00 w auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Na spotkanie zapraszamy młodzież naszej parafii, która przygotowywała się w ubiegłym roku do bierzmowania oraz uczniów klas siódmych i ósmych. Sakrament bierzmowania jest wyrazem troski o rozwój swojej wiary, dlatego wymagany jest, aby zostać rodzicem chrzestnym oraz przy zawarciu małżeństwa. Młodzież powinna go przyjmować w parafii swojego zamieszkania.

3. We wtorek 1 października rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej, który papież Franciszek przeznaczył na czas szczególnej modlitwy za misje i ewangelizację. Jedną z form naszego zaangażowania na rzecz naszej misyjności w Kościele może być „Rzeszowska Procesja Różańcowa” w dniu 6 października. Procesja rozpocznie się o godzinie 15.00 na Placu Śreniawitów,   a zakończy Mszą Świętą w naszym Sanktuarium o godz. 16.30. Już dzisiaj gorąco zapraszamy do udziału.

4. Równie gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej Bazylice będzie miało miejsce o godz. 17.20.

5. Procesja Różańcowa rozpocznie tegoroczne, dziewiętnaste już obchody Dnia Papieskiego, które trwać będą do 16 października. O szczegółach będziemy informować w następnych tygodniach.

6. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
•        w  poniedziałek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
•        we  wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
•        w środę Świętych Aniołów Stróżów;
•        w sobotę  św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy – Sekretarki Bożego Miłosierdzia.

7. Od wtorku rozpoczynamy triduum  przed Uroczystością Św. Ojca Franciszka z Asyżu. O godz. 18.00 Msza święta z kazaniem.
W czwartek 3 października po Mszy Świętej o godz. 18.00 – nabożeństwo Transitus – upamiętniające błogosławiona śmierć św. Franciszka. Wszystkich czcicieli św. Franciszka zapraszamy do duchowego przygotowania się do Jego uroczystości. W piątek przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Ojca Franciszka z Asyżu, diakona – założyciela naszego zakonu. Msze Święte w tym dniu
o 6.00; 7.30;  9.00; 10.30 ; 16.30 i 18.00.

8. W tym tygodniu przypadają dni wewnętrznej odnowy duchowej tj.
I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października, w którą odwiedzimy chorych z  posługą sakramentalną w naszej parafii.

9. Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie  z racji jubileuszu 100 lecia zaprasza na sympozjum na 13 października do bazyliki. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 15.00. Wśród zaproszonych gości między innymi ks. profesor Guz. Szczegółowe informacje za tydzień.  

10. Trwa kampania wyborcza i bardzo ważne dla naszego państwa i narodu wybory parlamentarne. Pomódlmy się słowami księdza Piotra Skargi za naszą Ojczyznę o jej pomyślność, a dla wyborców o mądrość, by postawili na prawych, sprawiedliwych i uczciwych kandydatów, którzy nie składają obietnic pokrętnych, bez pokrycia i bez wartości:
„Boże Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać/ a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej/ błogosław Ojczyźnie naszej/ by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła imieniowi Twemu/ a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże/ spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej/ byśmy jej
i ludowi Twemu swoich pożytków zapomniawszy/ mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Święty na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące/ by wedle woli Twojej/ ludem sobie powierzonym mądrze
i sprawiedliwie zdołali kierować/. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

11. Dzisiaj przypadają imieniny gwardiana, proboszcza i kustosza Sanktuarium o. Rafała   oraz  Pana Michała, organisty naszej bazyliki. Dzisiejszym Solenizantom składamy  życzenia Bożej opieki w codziennej posłudze, wstawiennictwa Pani Rzeszowa i  orędownictwa Świętych Archaniołów. Naszych Dostojnych Solenizantów polecamy Waszej modlitwie.
Autor:Klasztor / 2019-09-29
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.