Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
29 Niedziela Zwykła
1.Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli do puszek. Młodzież zebrała na Fundację JPII wspierającą ubogich uczniów kwotę 2 977 złotych.
 
2. Dzisiaj we wszystkich kościołach prowadzone są badania statystyczne wiernych: uczęszczających do kościoła na niedzielną Mszę św. i przystępujących do Komunii św. Pokazują nam one, jaki jest aktualny stan praktykujących katolików.
 
3. Dzisiaj przed Sumą o godz. 11.45 poświęcony będzie na placu przed Bazyliką  czyli na Skwerze św. Jana z Dukli znak pielgrzymkowy „szlaku św. Jakuba” do Composteli w Hiszpanii. Po Mszy św. odmówiony zostanie Różaniec, do którego rozważania poprowadzi Jan Budziaszek. Po modlitwie odbędzie się  promocja płyt Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2016.
 
4. We wtorek 18 października o godz. 9.00. rozpocznie się ogólnoświatowa akcja: „Milion dzieci modli się na różańcu”. Organizatorzy wzywają i zapraszają dzieci: „gdziekolwiek jesteś podejmij modlitwę na różańcu o jedność i pokój na świecie”. Zechciejmy towarzyszyć dzieciom gorącą modlitwą, w tej pięknej inicjatywie.
 
5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Gorąco zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe do naszej świątyni; dzisiaj i codziennie o godz. 17.45.
 
6. W niedzielę, 23 X, przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny. W Tygodniu Misyjnym (23-29X) módlmy się w intencji misjonarek i misjonarzy, prośmy też o nowe powołania do tego posłannictwa. Taca przeznaczona będzie na cele misyjne.
 
7. Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego całej naszej diecezji na Nowy Rok Akademicki 2016/2017 odbędzie się 26 października 2016 r. w naszej Bazylice o godz. 18.30. W programie: Msza św., pod przewodnictwem ordynariusza, biskupa Jana Wątroby, Modlitwa Zawierzenia w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej i spotkanie-agapa w naszym Centrum Religijno-Kulturowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników nauki oraz studentów. 
 
8. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, za których będziemy modlić się codziennie w Bazylice przez cały listopad. Gotowe do wypełnienia karteczki można zabrać z pulpitów pod chórem. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.
 
9. W naszym klasztornym sklepiku można zakupić płytkę DVD z nagraniem poświęcenia W. Ołtarza w naszej Bazylice w dniu 28 VI oraz koncertem, który odbył się na zakończenie uroczystości. Możemy też zakupić prasę katolicką, którą w godzinach popołudniowych wystawiamy na pulpit w kruchcie, prosimy aby uiścić do skarbony właściwą należność, bowiem za czasopisma musimy zapłacić pełną kwotę.
 
10. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
jutro wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika
we wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty,  patrona Służby Zdrowia
w środę św. Piotra z Alkantary, prezbitera
w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana
w piątek św. bł. Jakuba Strzemię, biskupa
w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.