Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
29 Niedziela Zwykła
1. Dzisiaj na zakończenie nadzwyczajnej sesji Synodu na temat rodziny, w Rzymie poprzez obrzęd beatyfikacji zostaje wyniesiony na ołtarze Papież Paweł VI, który doprowadził  do końca Sobór Watykanski II i jego postanowienia wcielał w życie Kościoła.
 
2. Dzisiejsza Niedziela jest Niedzielą Misyjną. Ofiary dzisiaj złożone przeznaczone są na rzecz misji. Pracę misjonarzy i wszystkie dzieła ewangelizacji wspierajmy również modlitwą i dobrowolnymi umartwieniami. W modlitwie różańcowej zawierzajmy szczególnie te regiony świata, gdzie nasi bracia i siostry w Chrystusie cierpią prześladowanie za wiarę.
 
3. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj we wszystkich kościołach prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).
 
4. Mija miesiąc od śmierci Ks. Kan. Józefa Pałęgi. Msza św. w intencji zmarłego, o jego zbawienie zostanie odprawiona jutro w kaplicy Matki Bożej o 7.30. Zapraszamy do modlitwy.
 
5. We wtorek 21 X po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w naszym Bernardyńskim Centrum spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., którą prowadzi O. Zefiryn Mazur. Wszystkich, którzy chcą dołączyć do tej Wspólnoty serdecznie zapraszamy na Eucharystię i spotkanie.
 
6. W środę, 22 października, obchodzimy  wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej Litania do św. JPII i ucałowanie relikwii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 
7. Rekolekcje o rozeznanie drogi życiowej dla młodzieży męskiej, odbędą się w naszym klasztorze w Leżajsku w dniach od 24 do 26 października. Bliższe informacje pod nr tel. 605616731 lub mailem:portal_powołanie@op.pl. Serdecznie zapraszamy
 
8. Również w dniach 24-26 października w Ośrodku Rekolekcyjnym "Effatha" w Zaczerniu odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne. Tematem rekolekcji są słowa "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Rekolekcje są wprowadzeniem w nowy rok duszpasterski. Do udziału zapraszamy członków grup duszpasterskich, domowy Kościół oraz wszystkich zaangażowanych w życie Kościoła. Rekolekcje poprowadzą Krystyna i Marek Rzucidło oraz Ks. Tomasz Blicharz.
 
9. Zapraszamy na pierwsze spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej, które odbędzie się w sobotę, 25 października w godz. od. 9.00 do 14.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie ul. Witolda 11a. Program spotkania zamieszczony jest na stronie internetowej Instytutu.
 
 10. W przyszłą Niedzielę 26 października w naszej Bazylice po Sumie o godz.12.00 będzie miał miejsce Różaniec z rozważaniem Jana Budziaszka, a następnie o 13.30 Agapa i prezentacja płyt w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7
 
11. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jedną z form tej modlitwy są tzw. Wypominki. Na ołtarzach bocznych i pod chórem znajdują się gotowe kartki, które można zabrać do domu, czytelnie wypisać imiona zmarłych a następnie złożyć w zakrystii. W intencji tych zmarłych modlić się będziemy codziennie w bazylice przez cały listopad.
 
12. Gorąco zapraszamy na Różaniec, który w naszej Bazylice codziennie jest rozważany o godz.17.45. Jest to szczególnie cenna modlitwa, którą Maryja ofiarowuje nam jako ratunek dla świata.

13. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy:
- jutro św. Jana Kantego, kapłana, - we wtorek bł. Jakuba Strzemię, biskupa
- w środę św. Jana Pawła II, papieża, - w czwartek św. Jana Kapistrana, kapłana.
 
14. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii do wieczności śp. Władysław Lis, zam. przy ul. Sienkiewicza 7. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.