Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
29 Niedziela Zwykła (misyjna)
1.Dzisiaj przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Misyjny – taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 
2. Ubiegłej Niedzieli obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem: "„Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Młodzież Franciszkańska zebrała do puszek ofiary na wsparcie stypendystów JPII.  W kwocie 3721 zł. Gorąco dziękujemy młodzieży za zbiórkę, a wam kochani za złożone ofiary.
 
3.Do przyszłej Niedzieli, w Rzymie trwa Synod Biskupów, poświęcony godności i  roli  rodziny w Kościele i w życiu społecznym. Bierze w nim udział również nasz ordynariusz, bp Jan Wątroba, który prosi o modlitwę w intencji uczestników Synodu. Zachęcamy więc do modlitwy poprzez udział w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.45. Matce Bożej Różańcowej zawierzajmy Synod w Rzymie, a także naszą Ojczyznę w przededniu wyborów parlamentarnych. Prośmy o potrzebne światło Boże dla Ojców Synodu, a dla wszystkich Polaków o zaangażowanie w wybory i głosowanie w poczuciu odpowiedzialności za duchowe wartości: poszanowanie wiary, tradycji i świętości życia.
 
4.W przyszłą Niedzielę, 25 października w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie odbędzie się Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, z udziałem Madzi Buczek i O. Piotra Dettlaffa z Radia Maryja. Rozpoczęcie spotkania o godz. 12.30  Mszą św., po niej różaniec i spotkanie przy ciastku, oraz gry i zabawy. Zapraszamy dzieci z kół różańcowych wraz z rodzicami, a także wszystkich chętnych.
 
5.Jak co roku Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego prowadzi badania dominicantes i communicantes, (uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii św.). W tym roku liczenie wiernych odbędzie się w niedzielę, 25 października.
 
6.Kino „Zorza”  w Rzeszowie zaprasza na dobre filmy pt.: „Mama Tina” (historia kobiety, która uratowała 70 000 dzieci w Wietnamie) emisja filmu od 16.października,  oraz „Zakazany Bóg”, kolejny po „Cristiadzie”, film ukazujący prześladowanie Kościoła w XX wieku – historia 51 błogosławionych męczenników z Bastrado, emisja filmu od 6.listopada
 
7.W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła przeżywamy wspomnienia:
- dzisiaj św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia
- jutro św. Piotra z Alkantary, kapłana
- we wtorek św. Jana Kantego, kapłana, patrona profesorów i nauczycieli
- w środę bł. Jakuba Strzemię, biskupa
- w czwartek św. Jana Pawła II, papieża
- w piątek święto św. Jana Kapistrana, założyciela naszej zakonnej Prowincji.
 
8.W zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu w listopadzie w wieczornym nabożeństwie i Mszy św. Kartki sa pod chórem i w przedsionku kościoła. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk.
 
9.Przypominamy że za tydzień w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu.
 
10.W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Zbigniew
Gotkowski, zam. przy ul. Sienkiewicza 2. Dobry Jezu a nasz Panie …
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.