Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 II 2019 r. - IV niedziela zwykła
1.Wczoraj zakończył się okres kolędowy w polskiej tradycji, ale ze względu na duże zainteresowanie dzieci, jeszcze dzisiaj funkcjonować będzie Betlejemska Szopka w naszej Bazylice. Ruchome elementy szopki włączamy po każdej Mszy św., dlatego gorąco prosimy, aby podczas trwania Eucharystii, nie przemieszczać się z dziećmi po kościele.
 
2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika. Przez Jego wstawiennictwo chcemy prosić Boga, który jest źródłem życia, o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi. Z tej okazji po każdej Mszy Świętej poświęcamy jabłka.  
 
3. W dniu jutrzejszym przypadają  imieniny o. Oskara Poździka. Dziękując solenizantowi za pracę w naszym sanktuarium i prafaii, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Wszystkich, którzy chcieliby uczcić solenizanta i otoczyć go swoją modlitwą, zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18, której będzie przewodniczył.
 
4. 11 lutego będziemy obchodzić 27 Światowy Dzień Chorego. W tym roku myślą przewodnią są Jezusowe słowa zapisane w Ewangelii św. Mateusza: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Centralne uroczystości odbywać się będą w Kalkucie. W naszej diecezji punktem centralnym obchodów będzie celebracja Eucharystii połączona ze sprawowaniem sakramentu namaszczenia chorych w naszej Bazylice o godz. 9, której przewodniczył będzie ksiądz biskup ordynariusz. Już dzisiaj prosimy, aby umożliwić osobom chorym a niepełnosprawnym, udział w tym nabożeństwie.
 
5. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżywamy: 
- we wtorek z racji liturgicznego wspomnienia św. Agaty, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo soli, chleba i wody. Św. Agata czczona jest jako patronka zawodów mających kontakt z ogniem: kominiarzy, ludwisarzy, odlewników, a także jako orędowniczka w chorobach piersi i opiekunkę karmiących matek. Uważano ją również za wspomożycielkę w czasie pożarów. 
- w środę wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy.
- w czwartek św. Kolety, dziewicy.
 
6. Zapraszamy do naszego sklepiku po prasę katolicką, do czytania której gorąco zachęcamy. Zapraszamy też do naszej kawiarenki.
 
7. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: + śp. Janusz Rudolf Gajewski, zam. przy ul. Podchorążych i Sebastian Kopiec, zam. przy ul. Jabłońskiego. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2019-02-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.