Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 III 2019 r. - VIII niedziela zwykła
1. Dzisiaj rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Módlmy się o mądrą i prawdziwą wolność w gospodarowaniu swoim życiem, której na drodze może stanąć niewłaściwe odniesienie do alkoholu. Jana Paweł II powiedział:  „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać”. 
 
2. Jutro liturgiczne święto św. Kazimierza, dzień imienin bpa Kazimierza, którego polecamy waszym modlitwom. Jutro również swoje imieniny obchodzi nasz współbrat O. Kazimierz Kowalski, który posługuje w naszym sanktuarium. Pasją jego duszpasterskiej działalności jest głoszenie rekolekcji i misji ludowych. Ojcu Solenizantowi dziękujemy za wszelkie dobro, które wnosi do naszej wspólnoty i życzymy dobrego zdrowia, opieki Matki Najświętszej i Bożego światła w dalszej pracy. O. Kazimierz jutro wieczorem przewodniczył będzie imieninowej Mszy św., zapraszamy do wspólnej modlitwy z nim i w jego intencji.
 
3. W najbliższą środę 6 marca rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu - czas przygotowania do Świat Paschalnych także przez modlitwę, pokutę i jałmużnę
 
4. W Środę Popielcową w naszej świątyni porządek Mszy św. świąteczny, tzn. Msze św. sprawowane będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.300. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w  Popielec obowiązuje wiernych post ścisły (jakościowy i ilościowy). W środę po każdej Mszy św. Parafialny Caritas przeprowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek na wsparcie ubogich rodzin. Przez  okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na art. spożywcze dla ubogich.
 
5. W okresie W. Postu zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa poprowadzona przez Oazę Franciszkańską o godz. 18.40. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w Niedziele o godz. 17.30.
 
6. W I czwartek miesiąca, dzień modlitwy o święte powołania do kapłaństwa i zakonu..
 
7. W najbliższy piątek,  8marca o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, zakończenie przy naszej Bazylice, w której na zakończenie będzie sprawowana Msza św. Przyjdzcie na Drogę Krzyżową, aby rozważać tajemnice naszego odkupienia i wynagradzać Bogu za grzechy osobiste i bliźnich naszych.
 
8. W dniach od 12-15 marca w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Świadka odbędzie się Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Zapisy przyjmowane są w Sekretariacie Instytutu, również drogą elektroniczną. 
 
9. Towarzystwo św. Brata Alberta organizuje pielgrzymkę do Budapesztu i Medjugorie w dniach od 11 do 19 maja. Koszt 560 zł i 250 EURO. Zapisy i spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszym Centrum 30 marca o godz. 12. Natomiast Rodzina Różańcowa M.B. Rzeszowskiej, organizuje pielgrzymkę do Fatimy i św. Jakuba w Composteli w Hiszpanii w dniach od 16 do 23 października. Cena 3890, wylot z Rzeszowa. Zapisy i bliższe informacje u O. Zdzisława.
Autor:Klasztor / 2019-03-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.