Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziala Adwentu
1. W zeszłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie. Zebraliśmy 2330 złotych. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
 
2. Dzisiaj wieczorem zakończymy oktawę uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.  Na g. 17.45 zapraszamy na nieszpory z procesją, a na 18.30 na Mszę świętą pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Kazanie wygłosi ks. bp Jan Niemiec. Serdecznie dziękujemy naszej asyście procesyjnej, a także tym, którzy włączyli się we wspólne świętowanie.
 
3. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. W tym tygodniu spowiadać będziemy od 6.00 do 19.00. Spowiedź w wigilię zakończy się o godzinie 12.00, aby potem można było przygotować kościół na święte. Osoby niedosłyszące spowiadamy w zakrystii po każdej Mszy świętej. Należy o to poprosić przed Mszą świętą lub zaraz po jej zakończeniu. Informujemy też, że podczas Świąt Bożego Narodzenia nie będziemy spowiadać.
 
4. W ze zwiększoną ilością spowiedzi, w tym tygodniu Msze święte ze śpiewem i akompaniamentem organów będą odprawiane wyłącznie o 6.00 i 18.30 oraz dodatkowo we wtorek i piątek o 9.00.
 
5. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy składają produkty żywnościowe do kosza wystawionego przed ołtarzem św. Antoniego. Z darów tych zostaną przygotowane świąteczne paczki dla ubogich osób i rodzin korzystających z pomocy zespołu „Caritas” działającego przy naszym klasztorze. Wydawanie darów będzie miało miejsce w najbliższy wtorek od 15.30 do 20.00.
 
6. Jutro rozpoczniemy odprawianie nowenny do Dzieciątka Jezus.
 
7. Wszystkich mężczyzn zapraszamy na spotkanie, pt. „Król Dawid – od chłopca do mężczyzny”, które odbędzie się jutro 0 19.15 w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego. Spotkanie poprowadzi o. Wiktor Tokarski.
 
8. W kiosku klasztornym można kupić nowe płyty DVD z zapisem katechez audiowizualnych. Polecamy między innymi zapis spotkania z egzorcystą, pt. „Zobaczyłem twarz diabła” oraz świadectwo, pt. „Gangster na usługach Jezusa”. Dochód ze sprzedaży płyt jest przeznaczony na dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez nasze Sanktuarium. Polecamy też świece „Caritas” na wigilijny stół. W opłatki na wigilijny stół można się jeszcze zaopatrzyć w zakrystii.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.