Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
3 Niedziela Adwentu
1. Dzisiaj w naszej Bazylice o godz. 19.30 odbędzie się Koncert utworów adwentowych i maryjnych w ramach obchodów Światowego Dnia Chóralnego. Koncert wykonają: Chór Uniwersytetu Rzeszowskiego, Chór Politechniki Rzeszowskiej oraz Katedralny Chór Pueri Cantores. Wstęp wolny.
 
2. Gorąco dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej Niedzieli na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie w kwocie 3.012zł, a naszemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tej zbiórki.
 
3. Serdeczne Bóg zapłać składamy również uczniom Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Ambrożego Towarnickiego, oraz naszej Franciszkańskiej Młodzieży za pomoc w zbiórce żywności w sklepie „Biedronka” na rzecz ubogich.
 
4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich. Są także „Torby Miłosierdzia”, które można zabrać ze sobą i przynieść napełnione żywnością lub środkami czystości.
Natomiast wydawanie żywności na święta przez parafialny Caritas, dla osób potrzebujących, odbywać się będzie w czwartek i piątek – 15 i 16 grudnia od godz. 16 do 18.
 
 5. We wtorek, 13 grudnia będziemy przeżywać 35. rocznicę wybuchu stanu wojennego. Prosimy o modlitwę w intencji  Ojczyzny. W  Rzeszowskiej Farze zostanie odprawiona w tej intencji Msza św. o godz. 18.00.
 
6. Do 15 grudnia, codziennie zapraszamy nagodz. 17.45 na Nieszpory Maryjne z procesją i wieczorną Mszę św. z kazaniem.  Natomiast Msze św. Roratnie z kazaniem, sprawowane są codziennie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej o godzinie 6.00, oraz  dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 16.30 są Roraty dla dzieci.
 
7.Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie możemy zakupić prasę katolicką, religijne książki i dewocjonalia, oraz świece adwentowe Caritas na wigilijny stół.
 
8. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę
- w środę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 
9. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Jerzy Biłas zamieszkały ul. Ks. Jałowego 16A. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.